Dolar nadal na 4,60 PLN. CHF/PLN powróci powyżej 4,88 PLN?

582
frankowicze

Notowania dolara względem polskiej złotówki pozostają w jednym zakresie. Dolar amerykański nadal oscyluje głównie przy 4,60 PLN. Euro wzrosło we wtorek. Z głównych walut to właśnie euro najwięcej zyskało wobec złotego. Funt szterling okazał się najsłabszy wczoraj. Kurs GBP/PLN spadł dziś po północy do 5,5438 PLN. Frank zyskuje od rana. Para walutowa CHF/PLN z szansą powrotu powyżej 4,88 PLN?

USD/PLN pozostaje pomiędzy 4,60 a 4,63 PLN

Amerykański dolar wczoraj, 9 sierpnia okazał się słabszy względem rodzimej złotówki. Najmniej dolar kosztował w okolicach 4,5874 PLN. Notowania pary walutowej USD/PLN poruszają się jednak ostatnio głównie w jednym zakresie. Kurs USD/PLN cały czas pozostaje w zakresie pomiędzy 4,60 a 4,63 PLN. Rynek tej pary walutowej nie pokazuje większych ruchów w ostatnim czasie.

Dolar nadal pozostaje na tym samym zakresie. Presja spadkowa z końcówki lipca nie wydaje się już silna i para walutowa USD/PLN szukać może w najbliższym czasie okazji do wzrostu. Rynek porusza się głównie w strefie wsparcia, czyli przedziale 4,60-4,63 PLN. Cena ustabilizowała się właśnie na wsparciu i te zdaje się chronić parę przed spadkami. Wydaje się zasadnym twierdzić, iż kurs pary walutowej ma szansę powrotu do 4,65 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 10.08.2022

Obserwacja rynku na obecnych zakresach nadal pozostaje kluczowa. Kurs USD/PLN ma potencjał powrotu do wyższych poziomów.

Euro najsilniejsze we wtorek

Spoglądając na wczorajsze zachowanie światowych walut wobec polskiego złotego, zauważyć można, iż najwięcej zyskało euro. Kurs EUR/PLN powrócił wczoraj powyżej poziomu 4,71 PLN. Cena nie została jednak utrzymana i dziś euro zaczynało z poziomu 4,69 PLN. Za euro jednak znów zapłacimy obecnie 4,71 PLN.

Para CHF/PLN z szansą na 4,88 PLN?

Frank szwajcarski okazał się silniejszy od złotówki we wtorek. Patrząc kolejnego dnia, 10 sierpnia na wykres pary walutowej CHF/PLN widać, że kurs przełamał zakres średniej. Notowania franka przekroczyły poziom 4,85 PLN i zdają się chcieć dążyć do wyższych zakresów.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 10.08.2022

Aktualnie warto będzie przyglądać się temu, jak zachowa się para CHF/PLN w najbliższym czasie. Jeżeli rynek utrzymywać się będzie powyżej średniej, istnieje szansa na dojście franka do 4,88 PLN. Cena w ostatnich dniach stabilizowała się i frank szwajcarski sięgać może właśnie wyższych zakresów.

Funt wypadł najsłabiej

Funt szterling tracił kolejny dzień z rzędu. Notowania pary GBP/PLN otworzyły się dziś na poziomie 5,5438 PLN. Rynek funta tym samym znalazł się w bliskich okolicach dołka z 26 lipca tego roku. Dziś od rana jednak para GBP/PLN nabrała siły i wzrosła o blisko 4 grosze. Za funta przychodzi ponownie płacić 5,58 PLN.

Podsumowanie

Od samego rana rodzima waluta traci dziś wobec głównych światowych walut. Amerykański dolar ma szansę na sięgnięcie w najbliższym czasie 4,65 PLN. Ważne jest jednak, aby kurs USD/PLN utrzymywał się w strefie wsparcia (4,60-4,63 PLN). O godzinie 14:30 opublikowana zostanie w USA wartość inflacji za lipiec. Dane szczególnie mogą wpłynąć na dzisiejsze zachowanie dolara. To natomiast przełoży się na zachowanie pary walutowej USD/PLN.

Frank szwajcarski pokazuje siłę w ostatnich dniach. Kurs CHF/PLN przebijać miał zakres średniej, co rzeczywiście się stało. Frank stoi przed potencjałem dojścia do 4,88 PLN.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments