Dolar kosztuje 4,90 PLN. Notowania pary CHF/PLN na 4,95 PLN.

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

Polski złoty wypadł dobrze w poniedziałek, 3 października. W stosunku do głównych światowych walut złotówka głównie zyskiwała. Najwięcej wobec złotego stracił szwajcarski frank. Notowania pary walutowej CHF/PLN oscylują obecnie na zakresie 4,95 PLN. Wczoraj traciło również euro, którego kurs znajduje się poniżej 4,83 PLN. Jedynie względem złotego zyskał funt. Kurs pary GBP/PLN wzrósł wczoraj o blisko 4 grosze. Dolar kosztuje obecnie 4,90 PLN. Jak zachowa się złotówka kolejnego dnia, we wtorek 4 października?

Dolar oscyluje na niższych zakresach

Amerykański dolar w relacji do polskiego złotego tracił w poniedziałek, 4 października. Notowania pary USD/PLN obniżyły się na przestrzeni minionej doby o około 3 grosze. Dziś o godzinie 8 dolar kosztuje 4,90 PLN.

Kurs pary USD/PLN zszedł wczoraj poniżej istotnego obszaru cenowego: 4,91-4,94 PLN. Teraz od dolara oczekuje się, aby pokazał, czy zamierza jeszcze podbić do tego zakresu. Dopóki rynek oscyluje poniżej tego rejonu, dolar może się obniżać. Zasadnym wydaje się twierdzić, że rynek może teraz zmierzać do zakresu średniej (okolice 4,85 PLN).

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 04.10.2022

Notowania EUR/PLN opuszczają strefę 4,83-4,85 PLN, chwilowe osłabienie?

Euro w stosunku do złotówki opuściło wczoraj dość istotny zakres cenowy. Mowa o przedziale 4,83-4,85 PLN, poniżej którego znalazły się notowania pary walutowej EUR/PLN. Aktualnie za euro płaci się 4,82 PLN. Obecną sytuację rozpatrywać można jednak jako chwilowe osłabienie. Euro ma sposobność, żeby powrócić do wspomnianej strefy 4,83-4,85 PLN.

Frank zmierza do 4,91 PLN?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, frank stracił wczoraj najwięcej wobec złotówki. Notowania pary CHF/PLN obniżyły się przez ostatnią dobę o 8 groszy. Aktualnie frank kursuje przy 4,95 PLN.

Rynek pary walutowej CHF/PLN zdaje się teraz zmierzać do strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego: 4,91-4,93 PLN. Na tym zakresie pojawić się może odbicie. Warto będzie zwrócić uwagę na to jak zachowa się rynek właśnie wobec opisywanego obszaru.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 04.10.2022

Kurs GBP/PLN kontynuuje wspinaczkę

W ostatnich dniach wspinał się kurs funta względem złotówki. Para walutowa GBP/PLN jako jedyna odnotowała w poniedziałek wzrost. Funt przebił się również przez strefę 5,52-5,54 PLN, która stanowiła opór dla rynku. Dziś przed godziną 9 funt kosztuje 5,55 PLN. Stabilizacja rynku w obecnych zakresach, dałaby potencjał powrotu funta do 5,60 PLN.

Podsumowanie

Polski złoty w najbliższych godzinach sprowadzić może do niższych zakresów franka i dolara. Najlepiej dla wzrostu wygląda sytuacja pary GBP/PLN. Funt sięgnąć może w następnych godzinach nawet 5,60 PLN.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments