Dolar i frank z silnym wzrostem. Kurs franka przy 4,80 PLN.

frankowicze

Polski złoty przeważnie tracił w środę w relacji do głównych światowych walut. Do spadku wartości rodzimej waluty przyczyniła się wczorajsza decyzja NBP. Jedynie funt okazał się słabszy od złotówki. Notowania pary walutowej EUR/PLN wzrosły natomiast o ponad 2 grosze. Silny wzrost wobec złotego wykazały dolar i frank. Dziś, 10 listopada od rana złotówka traci. Kurs franka znajduje się obecnie przy 4,80 PLN. Jak w najbliższych godzinach zaprezentuje się polski złoty?

Notowania franka przy 4,80 PLN, co dalej?

Już wczoraj z samego rana frank opowiedział się za wzrostem wobec złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN w kolejnych godzinach podwyższały się. Złotówce nie pomogła decyzja Narodowego Banku Polskiego (NBP). Frank na tym skorzystał i dalej zyskiwał wobec złotego. W konsekwencji kurs pary CHF/PLN wzrósł ogólnie w środę o blisko 6 groszy. Z kolei dziś, w czwartek 10 listopada notowania franka oscylują przy 4,80 PLN po godzinie 9 rano.

Teraz od pary CHF/PLN oczekuje się, aby pokazała, czy zamierza się utrzymać powyżej strefy cenowej 4,7620-4,7860 PLN. Z tych obszarów frank ma sposobność generowania wzrostu. Celem dla rynku franka do złotego w najbliższym czasie ma szansę być poziom 4,84 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 10.11.2022

Kurs pary EUR/PLN przy średniej

Euro również zyskało wczoraj wobec złotego. Co prawda jednak, nie tak dużo jak dolar czy frank. Kurs pary EUR/PLN skoczył w środę finalnie o ponad 2 grosze. Warto zauważyć, że euro podeszło wczorajszym ruchem do zakresu rynkowego oporu. Mowa o przedziale cenowym: 4,7140-4,7330 PLN. Dziś z rana kurs EUR/PLN znajduje już się w tym zakresie, a co więcej przy średniej. Skuteczne przełamanie jej zakresu może skierować euro ku 4,76 PLN.

Dolar kosztuje 4,72 PLN

Amerykański dolar również wykorzystał sytuację i silnie wobec złotówki zyskał. Od wczorajszego minimum do obecnych poziomów dolar wzrósł już o ponad 10 groszy. Dziś, w czwartek o godzinie 9 dolar kosztuje 4,72 PLN.

Patrząc już na wykres pary USD/PLN warto zaznaczyć, że jej notowania zbliżają się obecnie do zakresu średniej. W tych rejonach rynek może podjąć walkę. Dolar czeka dziś na dane dotyczące inflacji. Odczyt wpłynie na zmienność dolara.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 10.11.2022

Para GBP/PLN utrzymuje wsparcie

Funt, jako jedyny spośród głównych walut w środę wobec złotego tracił. Mimo to jednak funt utrzymał wsparcie, czyli zakres cenowy 5,3530-5,3810 PLN. Para walutowa GBP/PLN ma zatem dalej sposobność generować odbicie. Funt sięgnąć może 5,43 PLN.

Podsumowanie

Główne światowe waluty mają perspektywę podejścia wobec polskiego złotego. Ponownie warto szczególnie zwrócić uwagę na dolara. Oczy inwestorów spoglądają na dzisiejszy odczyt inflacji.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments