Turcja znosi wizy dla Polaków! Sprawdź, ile zaoszczędzisz?

231

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Według Polskiej Izby Turystyki zajmuje ona drugie miejsce rankingu ulubionych kierunków wakacyjnych naszych rodaków. Dla wszystkich turystów, którzy planują wakacje 2020 w tym rejonie mamy dobre informacje: już od 2 marca Polacy nie będą musieli płacić za wizę na podróż do Turcji.

Jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych bez wiz dla Polaków

wakacjeRzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji Hami Aksoy poinformował w opublikowanym dziś oświadczeniu, że od 2 marca 2020 roku obywatele sześciu krajów nie będą musieli już płacić za wizę. Oprócz Polaków, z nowych regulacji skorzystają również obywatele Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. – W ciągu pół roku (180 dni) obywatele tych krajów będą mogli przebywać na terenie Turcji w celach turystycznych 90 dni bez konieczności zakupu wizy – napisano. Rzecznik tureckiego MSZ wskazuje także, że działanie to ma na celu nie tylko zwiększenie potencjału turystycznego z wymienionymi krajami, lecz jego celem jest również dalszy rozwój relacji handlowych, gospodarczych i kulturalnych.

Ulga dla portfeli Polaków

inflacjaPrzypomnijmy, że do tej pory o wizę można było ubiegać się drogą elektroniczną (przez internet) przed podróżą, w placówkach tureckich lub na tamtejszych przejściach granicznych, bądź lotnisku, a koszt jej wyrobienia wynosił 35 dolarów (około 140 złotych). Teraz polscy turyści zostaną zwolnieni z konieczności posiadania wizy.

Według Polskiej Izby Turystyki, Turcja z udziałem na poziomie 21,4% jest na drugim miejscu w rankingu ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Na pierwszym miejscu uplasowała się Grecja, którą wybiera 26% turystów, a na ostatnim miejscu podium znajduje się Bułgaria z 13,5% udziału w ryku. Pozostałe miejsca zajmują: Egipt (8,7%), Hiszpania (8,7%), Tunezja (4,8%), Albania (2,9%), Włochy (2,1%), Cypr (1,2%) i Chorwacja (0,4%).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments