Twórca Terry, Do Kwon: wcale się nie ukrywam!

Udostępnij

Do Kwon, twórca upadłego projektu z rynku krypowalut, Terry, zaprzeczył plotkom, że się ukrywa, mówiąc, że ludzie widzą, jak chodzi na spacery i odwiedza centra handlowe.

Do Kwon się nie ukrywa?

Do Kwon – znany współzałożyciel Terraform Labs – powiedział, że „nie stara się ukryć” przed władzami.

Jego oświadczenie pojawia się niedługo po tym, jak organizacja walcząca z międzynarodową przestępczością – Interpol – ogłosiła, że zamierza go poszukiwać.

Upadek tokena Terra – LUNA – i algorytmicznego stablecoina – UST – wciąż odbija się echem w przestrzeni kryptowalut. Inwestorzy, którzy stracili mnóstwo pieniędzy, nalegali, aby ktoś wziął na siebie odpowiedzialność za tę katastrofę i, co nie dziwi, skierowali swój gniew na współzałożyciela Terraform Labs – Do Kwona.

31-letni deweloper opuścił swoją ojczyznę jakiś czas temu, a jego miejsce pobytu jest nieznane. Mimo to niektóre źródła wskazują, że może mieszkać w Singapurze.

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (znana po prostu jako Interpol) wzięła udział w polowaniu na Kwona. Podmiot wystawił „czerwoną notę”, które wymaga od funkcjonariuszy organów ścigania w innych krajach współpracy i aresztowania zbiega, jeśli go zauważą.

Pomimo ogromnego pościgu Kwon wielokrotnie zapewniał, że nie uciekaw. Ponadto zapewnił, że stale współpracuje z globalnymi regulatorami, aby wyjaśnić problemy związane z jego projektem.

W niedawnej serii tweetów powtórzył swoje stanowisko, twierdząc, że ludzie mogą zobaczyć, jak odwiedza miejsca publiczne.

Jego wypowiedź wywołała spore kontrowersje, a wielu użytkowników Twittera wątpiło w jego słowa. Niektórzy zastanawiali się, w jaki sposób osoba, którą Interpol chce złapać, może swobodnie publikować posty w mediach społecznościowych, podczas gdy inni mieli nadzieję, że Kwon wkrótce zostanie zaaresztowany.

Wiele osób pytało go, gdzie obecnie mieszka, ale deweloper odmówił odpowiedzi, twierdząc, że nie używał Twittera do zapraszania gości.

Bloomberg donosi, że władze Korei Płd. zamroziły ponad 65 milionów dolarów w bitcoinach, rzekomo powiązanych z Terrą lub jej twórcą.

Kwon nadal pozostaje na wolności i nikt nie potrafi go aresztować, co wydaje się kompromitacją globalnych służb.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również