Rynek kurierski w dobie koronawirusa [VIDEO]

280

Koronawirus spowodował wyłączenie z gospodarki wielu sektorów. Jak ta sytuacja wpłynęła na rynek kurierski? Czy w związku z pandemią i ogłoszoną przez nią koniecznością izolacji, ludzie zaczęli mniej zamawiać, czy może wręcz przeciwnie? Powstają również pytania dotyczące sytuacji z paczkami międzynarodowymi – czy tak samo możemy je zamawiać, czy może istnieją jakieś utrudnienia? Jak wygląda obecnie kwestia bezpieczeństwa samych kurierów oraz pracowników firm kurierskich? Na te i inne pytania odpowiada Edwin Osiecki – wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu, DHL Express Poland.

Nasz gość mówi, że epidemia zaskoczyła rynek kurierski. Dodaje, że jego firma – DHL – nadal funkcjonuje i dobrze poradziła sobie z obostrzeniami.

Dodaje, że pandemia doprowadziła do tego, że rynek wysyłek znacznie wzrósł. Problem polega na tym, że mowa o dostawach związanych z e-zakupami. Jednocześnie jednak spadła liczba zamówień ze strony dużych firm i fabryk.

DHL

DHL International GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, działające w segmencie międzynarodowych przesyłek kurierskich. Ma ono zasięg ogólnoświatowy i posiada oddziały w ponad 220 krajach.

Firma została założona w 1969 roku przez Adriana Dalseya, Larrego Hillbloma i Roberta Lynna. Na początku swojej działalności zajmowało się transportem przesyłek z kontynentalnych Stanów Zjednoczonych do Hawajów. W roku 1998 Deutsche Post rozpoczęło proces wykupu akcji przedsiębiorstwa, uzyskując pakiet większościowy w roku 2001 i przejmując je w roku 2002.

DHL International jest właścicielem jednej z największych linii lotniczych na świecie, 3 centrów przeładunkowych, Globalnego Centrum Jakości (QCC) oraz 2 centrów danych. Centrum logistyczne przedsiębiorstwa zlokalizowane jest w Bonn. Centra logistyczne dla Stanów Zjednoczonych są położone w Plantation, podczas gdy centrum na obszar Pacyfiku i Azji położone jest w Singapurze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments