Dzień Inwestora Indywidualnego

DGA z kontraktem na ponad 50 mln zł – akcje ostro w górę

Udostępnij

W czwartek, w oficjalnym komunikacie DGA przekazało, że będzie partnerem w projekcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, dotyczącym podnoszenia i zmiany kwalifikacji oraz aktywizacji zawodowej pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK.

Budżet całego projektu wyniesie 257,1 miliona złotych. DGA ma zaś otrzymać 51,7 miliona PLN. Informacja ta wywołała gigantyczny wzrost popytu na akcje spółki. W piątek kurs papierów wartościowych DGA zyskał 14,4%, a dziś pnie się on w górę o ponad 23%.

DGA będzie pełnić funkcję prywatnej agencji zatrudnienia w nowym projekcie Kartka z napisem "zatrudniamy"

W oficjalnym komunikacie podano, że projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu skierowany jest do:

  • Pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK (osób zagrożonych zwolnieniem lub przewidzianych do zwolnienia)
  • Byłych pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK
  • Kooperantów Grupy Kapitałowej ZE PAK
  • Członków rodzin pracowników i byłych pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK

Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Projekt realizowany będzie do 30 czerwca 2029 roku. DGA pełni w projekcie funkcję prywatnej agencji zatrudnienia odpowiedzialnej za rezultat w postaci doprowadzenia uczestnika projektu do nowego zatrudnienia.

Akcje wystrzeliły

Informacja o pozyskaniu kontraktu wartego ponad 51 milionów złotych przez DGA wywołało prawdziwą euforię wśród uczestników rynku. Nie powinno to dziwić, ponieważ kapitalizacja spółki wynosi aktualnie nieco ponad 22 miliony PLN. Biorąc zatem pod uwagę rynkową wycenę DGA, wartość kontraktu jest spektakularna.

W efekcie, akcje spółki podrożały w piątek o 14,4%. Dziś zaś notują one jeszcze bardziej imponujący wzrost – w tej chwili ich kurs zyskuje aż 23,8%, osiągając tym samym najwyższą wartość od drugiej połowy 2011 roku.

Wykres akcji DGA

O DGA

DGA to założona w 1990 roku polska grupa konsultingowo-inwestycyjna. Oferuje ona kompleksowe usługi w zakresie:

  • Projektów unijnych (kreowanie, pozyskiwanie i zarządzanie)
  • Usług szkoleniowo-doradczych związanych z rynkiem pracy, doradztwa gospodarczego, zarządczego, finansowego
  • Usług audytorskich, księgowych i prawnych; zarządzania zasobami ludzkimi
  • Specjalistycznych szkoleń, restrukturyzacji i sanacji przedsiębiorstw

Spółka świadczy usługi zarówno dla prywatnych przedsiębiorstw, jak i administracji państwowej i samorządowej. Z kolei w ramach działalności inwestycyjnej, DGA – pod dewizą „Wspieramy Wielkich Jutra” – kreuje przyszłość firm oferując jako doradca i inwestor profesjonalne i kompleksowe wsparcie.

Siedziba DGA mieści się w Poznaniu. Grupa zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2004 roku.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również