Czym jest i co obejmuje OC mieszkaniowe?

298

Ubezpieczenie mieszkania z reguły chroni przed finansowymi konsekwencjami określonych w umowie zdarzeń. Czy jednak każdy może wykupić tzw. OC mieszkaniowe? Oczywiście, że tak. Z tego tekstu dowiesz się więcej o tym rozwiązaniu. Zaczynamy!

OC mieszkaniowe. Co ono obejmuje?

OC mieszkanioweUbezpieczenie OC mieszkania to ciekawe rozwiązanie, które chroni zarówno Ciebie (właściciela nieruchomości), jak i Twoich bliskich z tytułu odpowiedzialności cywilnej w sytuacji, gdy w związku z użytkowaniem lokalu wyrządzicie krzywdę osobie trzeciej lub jej mieniu. Dobrym przykładem jest często spotykana awaria instalacji wodnej. Takie zdarzenie w większości przypadków powoduje zalanie mieszkań znajdujących się poniżej. Jeśli spotka Cię taka sytuacja, ubezpieczyciel pokryje wszelkie należności, które obejmują naprawę uszkodzeń. Możesz liczyć również na ochronę finansową w przypadku szkód wyrządzonych przez dzieci oraz zwierzęta. Kiedy nie sprawdzi się OC mieszkaniowe?

OC mieszkaniowe ma swoje ograniczenia, o których warto wspomnieć. Miej to na uwadze i zapoznaj się zawczasu z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Znajdziesz tam wszystkie szczegóły dotyczące Twoje polisy.

OC mieszkaniowe w LINK4!

W LINK4 masz do wyboru dwa warianty ubezpieczenia OC mieszkania – podstawowy i optymalny.

  • Wariant podstawowy

W tym pakiecie ochrona dotyczy Ciebie oraz domowników, w związku z posiadanym mieszkaniem i szkodami, które zostaną wyrządzone osobom trzecim lub ich mieniu. W praktyce możesz więc liczyć np. na ochronę w przypadku zalania sąsiada piętro niżej. LINK4 obejmie działaniem polisy również zalanie spowodowane pęknięciem wężyka od pralki i baterii.

Jeśli posiadasz domek jednorodzinny, OC ochroni Cię przed skutkami wypadków, które wydarzą się na Twojej posesji (śliski chodnik lub schody). Dzięki temu nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni za leczenie i rehabilitację osoby poszkodowanej. Co więcej, takie OC obowiązuje również wtedy, gdy np. Twoje dziecko wybije piłką szybę w oknie sąsiada.

  • Wariant optymalny

W tym pakiecie masz już do czynienia z o wiele szerszym zakresem ochrony. Pomoc ubezpieczyciela sięga bowiem poza mieszkanie lub dom. Towarzystwo wypłaci odszkodowanie osobie pokrzywdzonej Twoim działaniem nawet wtedy, gdy nie będzie ono miało związku posiadaną przez Ciebie nieruchomością. Taka polisa jest bardzo przydatna np. w sytuacji, gdy podczas przejażdżki rowerowej potrącisz pieszego lub na nartach doprowadzisz do zderzenia z inną osobą.

OC mieszkaniowe. Najważniejsze informacje

Jak widzisz OC mieszkaniowe to produkt, który zapewnia kompletną ochronę od strony finansowej. Pamiętaj jednak, że oferta ubezpieczycieli jest zróżnicowana i zakres gwarantowanej pomocy w dużej mierze zależy od tego, jakie pakiet wybierzesz. Na bezpieczeństwie nie ma jednak co oszczędzać, biorąc pod uwagę, że koszt OC mieszkaniowego nie jest wygórowany. Niewielka składka może sprawić, że unikniesz wielkich kłopotów.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z ubezpieczeniem DOM. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments