Czy warto inwestować w damskie luksusowe torebki?

187

Wiele osób zastanawia się, w co warto zainwestować, żeby szybko zyskać. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że dobrą inwestycją może okazać się zakup luksusowej torebki. Niektóre modele już po kilku miesiącach potrafią zwiększyć swoją wartość. Jak to możliwe i dlaczego warto inwestować w luksusowe torebki?

Luksusowa torebka to marzenie niejednej kobiety

Wiele kobiet ma przynajmniej kilka modeli torebek w swojej szafie, ponieważ są nieodłączną częścią kobiecej garderoby. Większa do pracy, mniejsza na wyjście i coś na specjalne okazje. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ponadczasowe modele, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Jednak istnieją takie firmy i domy mody, które tworzą unikatowe i luksusowe torebki. W większości przypadków cena pożądanych przez kobiety modeli nie spada, a jedynie z biegiem czasu rośnie.

Nowe modele torebek często nawiązują do klasyki i stają się kolejnym ponadczasowym dopełnieniem stylizacji. Coraz częściej panie szukają zamienników, jednak wiele z nich i tak zamierza w przyszłości kupić swój wymarzony model. Bardzo często luksusowe torebki nie są dostępne od ręki, a na niektóre trzeba naprawdę długo czekać. Jak to możliwe i w jaki sposób torebki zwiększają swoją wartość? Przekonaj się w dalszej części artykułu.

Jak luksusowe torebki zwiększają wartość?

Głównym powodem, dla którego kobiece torebki stały się dobrą inwestycją, jest fakt, że luksusowe modele nie są dostępne od ręki, a ich ilość bardzo często jest ograniczona. Przykładowo w przypadku domu mody Hermes luksusowe torebki są niczym małe dzieła sztuki wykonywane na zamówienie z najróżniejszych materiałów. W przypadku modeli z serii Birkin cały produkt tworzony jest ręcznie z wyjątkowych i drogich materiałów. Sprawia to, że torebki są unikatowe i w pewnym sensie kolekcjonerskie. Zwykle już na starcie są warte kilkanaście tysięcy. Chociaż dom mody Hermes tworzy torebki również dostępne dla mniej zamożnych klientów, jednak standardowo cena to około 8 tys. dolarów.

Luksusowe torebki stosunkowo szybko potrafią zwiększyć swoją wartość, ponieważ zwykle danych modeli wykonuje się ograniczoną ilość. Mimo to popyt jest naprawdę spory, a wiele kobiet potrafi kupić wymarzony model po znacznie wyższej cenie. Jednak w jakie torebki rzeczywiście warto inwestować i jak to zrobić? Podpowiemy w dalszej części artykułu.

Czy warto inwestować w luksusowe torebki?

W celu wyjaśnienia jak bardzo może opłacać się zakup luksusowej torebki, przedstawimy historię klasycznej czarnej torebki Chanel. Została ona zaprojektowana oczywiście przez dom mody Chanel, a na rynku pierwszy raz pojawiła się w 1995 roku i w tamtym momencie kosztowała tylko 220 dolarów. To naprawdę jest niewiele, ponieważ aktualnie ten model potrafi kosztować nawet 4 900 dolarów. Przykład czarnego klasyku pokazuje, jak dobra była to inwestycja. Dodatkowo specjaliści szacują, że cena tego modelu nadal będzie rosła. Wszystko za sprawą polityki Chanel, która nie ulega wielu aktualnym trendom i torebka nigdy nie została przeceniona. W wielu miejscach na świecie nadal nie ma sklepu Chanel, a przez Internet możemy kupić jedynie kosmetyki tej marki.

Innym dobrym przykładem, który świetnie pokazuje, że luksusowe torebki to świetna inwestycja jest model The Neverfull domu mody Louis Vuitton. W 2015 roku właśnie ten dodatek był jednym z najszybciej sprzedających się używanych towarów, a jego cena stanowiła 83% pierwotnej kwoty. Jednak jak inwestować w luksusowe torebki i skąd wiedzieć, jakie w przyszłości przyniosą zysk? Sprawdź w kolejnej części artykułu.

Jakie luksusowe torebki mogą być w przyszłości dużo warte?

Świat mody jest bardzo dynamiczny i ciężko określić, co będziemy nosić za rok. Jeszcze kilka lat temu dzwony uważane były za coś strasznego, a teraz coraz częściej można spotkać dziewczyny ubrane w ten model spodni. Dlatego czasem ciężko określić, które torebki przyniosą najszybciej zysk, a szczególnie trudne jest to dla początkujących. Właśnie dlatego przede wszystkim należy inwestować w modele klasyczne, które sprawdzą się, jako dodatek do najróżniejszych stylizacji. Można rozważyć zakup używanych modeli, które zostały przedstawione wyżej, ponieważ eksperci przewidują, że ich cena nadal będzie rosła.

Jakie domy mody to dobry wybór? Na pewno warto obserwować nowe kolekcje Chanel oraz Louis Vuitton. Szczególnie ciekawymi propozycjami są te luksusowe torebki, które mają klasyczny krój, ale także stonowane kolory. Dodatkowo warto polować na limitowane edycje, które w przyszłości będą pożądane przez kolekcjonerów.

Torebki luksusowe, które są wykonywane na zamówienie lub w niedużej ilości to także dobra inwestycja na lata. W dniu premiery cena tego typu modeli jest zwykle najniższa, a z czasem może jedynie pójść do góry. Warto także szukać torebek, których uzupełnieniem są metale szlachetne lub wartościowe kamienie. Dla wielu jednak inwestycja w luksusowe torebki nie jest taka prosta, ponieważ nie wszędzie możemy takie dostać. Do sklepów Chanel lub Louis Vuitton można zajrzeć w czasie wakacji. Natomiast, jeżeli interesują nas modele używane, możemy poszukać w Internecie. Jednak w takiej sytuacji trzeba uważać na oszustów i podróbki, których w sieci jest pełno. Właśnie dlatego lepiej wybierać sprawdzone strony, które dbają o autentyczność kupowanych produktów.

Luksusowe torebki jako dobra inwestycja

Niejedna kobieta marzy, żeby mieć w swojej szafie klasyczną czarną torebkę Chanel lub robiony na zamówienie model od domu mody Hermes. Jednak niewiele pań patrzy na tę część garderoby, jak na inwestycję, która w przyszłości może profitować naprawdę sporym zyskiem. Luksusowe torebki to naprawdę świetny sposób na ulokowanie swoich oszczędności, ponieważ praktycznie nigdy nie tracą na swojej wartości.

Historia pewnych kultowych modeli pokazuje, jak wiele można zyskać, kupując torebki od znanych domów mody. Przykładem może być torebka Chanel, która na początku kosztowała 220 dolarów, a aktualnie jej cena przekracza 4 tys. dolarów. Podobnie sytuacja ma miejsce z modelem The Neverfull domu mody Louis Vuitton, której koszt przekracza 83% pierwotnej ceny.

Jeżeli decydujemy się inwestować w luksusowe torebki, warto wybrać klasyczne modele, których ilość jest limitowana, ponieważ one nigdy nie wychodzą z mody. Z czasem wartość takich dodatków może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments