Rewolucja NFT. Copernic Space na Księżycu

Udostępnij

Na kanale Blockchain Space [by Comparic] pojawiła się rozmowa Marcina Wenusa – redaktora naczelnego Comparic24.tv z Evą Blaisdell (Lady Rocket) – współzałożycielka Copernic Space. Oto czego się dowiedzieliśmy:

Rozmowa z Evą Blaisdell (Lady Rocket)

Na czym polega projekt Copernic Space na Księżycu?

Ma to być bezzałogowa misja prywatna na Księżyc. Ma ona dostarczyć na Księżyc za pomocą rakiety SpaceX pierwsze towary przygotowane przez osoby prywatne. Pierwszym takim towarem miał być pierwszy prywatny łazik zrobiony przez firmę z Kolorado.

Aby mógł zostać on wysłany na Księżyc, potrzebne było jednak finansowanie, dlatego Copernic Space wydało NFT dostępne dla każdego – każdy posiadacz NFT będzie mógł wysłać wybrany przez siebie niewielki przedmiot na Księżyc. Między innymi wysłana ma zostać mała flaga ukraińska, a także piłka do futbolu amerykańskiego.

Pozostałe projekty NFT od Copernic Space

Ponadto, za pomocą innej kolekcji NFT Copernic Space zbiera pieniądze na zbieranie informacji z satelitów na temat położenia rannych nosorożców, aby weterynarze mogli do nich dotrzeć i je ratować.

Ponadto, Copernic Space pracuje nad kolejnym projektem z wykorzystaniem satelitów na podobnej zasadzie. Tym razem będzie miał on za zadanie wykrywać pożary w Kalifornii, a następnie na całym świecie. Taki projekt również miałby zostać sfinansowany za pomocą NFT.

Jak wygląda rynek NFT w Stanach Zjednoczonych?

Jest on już wart miliardy dolarów, ma miejsce prawdziwa rewolucja, a z całą pewnością ten rynek cały czas będzie się rozwijać i w przyszłości stanie się transparentny, zostaną na nim wartościowe projekty, a nie będą dominować te wykorzystywane tylko w celach spekulacyjnych.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również