Constance Care S.A. zbuduje nowoczesny szpital rehabilitacyjny, afiliowany i stowarzyszony z Mount Sinai Hospital Group z Nowego Jorku

592
szpital

Constance Care S.A. zbuduje Europejskie Centrum Rehabilitacji (ECR) – nowoczesny szpital rehabilitacyjny o profilu neurologiczno-ortopedycznym, afiliowany i stowarzyszony z Mount Sinai Hospital Group z Nowego Jorku.

Na bazie porozumienia zawartego jeszcze w 2018 roku oraz sfinalizowanych w ostatnich dniach ustaleniach techniczno-organizacyjnych z Mount Sinai Hospital Group, notowana na NewConnect GPW w Warszawie spółka Constance Care zbuduje w Kierszku, na granicy z Konstancinem-Jeziorną, Europejskie Centrum Rehabilitacji (ECR), czyli szpital rehabilitacyjny o profilu neurologiczno-ortopedycznym. Obiekt szpitalny będzie mieć w pierwszym etapie powierzchnię całkowitą około 7500 m2 i pomieści ponad 100 łóżek dla pacjentów.

W szpitalu znajdzie się oddział diagnostyczny, wyposażony w najnowocześniejszą japońską technologię firmy Fujifilm, oddział rehabilitacyjny, w którym najnowsze roboty medyczne, egzoszkielety i urządzenia diagnostyczne wspomagać będą doskonałą grupę specjalistów medycznych – lekarzy oraz fizjoterapeutów – w pracy z pacjentami z całego świata.

W następnym etapie rozbudowy ECR powstanie obiekt, w którym znajdą się kolejne miejsca pobytowe dla pacjentów oraz przewidziany zostanie oddział do realizacji małoinwazyjnych operacji chirurgicznych.
Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych spółki oraz środków pozyskanych od partnerów zewnętrznych. Obecnie trwa dopracowywanie końcowego biznes planu oraz trwają finalne prace nad projektem budowlanym, pozwalającym na uzyskanie pozwolenia na budowę. Zarząd Constance Care S.A. doprowadził do zmiany miejscowego planu zagospodarowania, co umożliwi zbudowanie jednego z najnowocześniejszych obiektów medycznych tego typu w Europie.

Mount Sinai jest jednym z największych pracodawców w Nowym Jorku, zatrudniającym ponad 42 000 osób personelu medycznego w ośmiu kampusach szpitalnych i światowej sławy szkole medycznej.
Mount Sinai International, LLC (MSI) to organizacja w ramach Mount Sinai Health System, której celem jest rozwijanie misji instytucji polegającej na dostarczaniu innowacyjnej, wysokiej jakości opieki zdrowotnej na całym świecie. Współpraca międzynarodowa rozwijana jest poprzez długoterminowe, strategiczne partnerstwa z uważnie wyselekcjonowanymi jednostkami medycznymi na całym świecie.

Ponadto, rozwijając ideę powstania ECR jako multidyscyplinarnego miejsca zarówno leczenia pacjentów, prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, działalności z zakresu edukacji medycznej jak i wdrażania najnowszych technologii – Constance Care już w tym roku uruchomi działalność Centrum Kompetencji dla Innowacyjnych Technologii Medycznych, dzięki czemu rozpocznie się działanie z obszaru rozpoznawania i wprowadzania na polski rynek najlepszych światowych technologii. Rozpoczęte zostaną procesy wdrażania i certyfikacji najnowszych wyrobów głównie z zakresu robotyki medycznej, przygotowane zostaną i wdrożone programy szkoleniowe, a w ramach świadczonych usług będą realizowane działania promocyjne, dystrybucja i serwis na zlecenie współpracujących ze spółką producentów. Constance Care zaprosiła do współpracy grupę SkyFi ze Śląska, której kompetencje w zakresie znajomości rynku medycznego, procedur certyfikacji oraz aspektów technicznych były zdobywane przez właścicieli przez ostatnie kilkanaście lat, tym samym będą stanowiły dla Centrum Kwalifikacji solidną podstawę do dalszego rozwoju.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments