Constance Care liczy na debiut na NewConnect na początku listopada br.

245

Constance Care liczy, że zadebiutuje na NewConnect na początku listopada 2021 r., poinformował ISBnews prezes Jacek Walukiewicz. Spółka nie wyklucza w przyszłości przeprowadzenia emisji akcji w celu realizacji kolejnych inwestycji.

„Giełda Papierów Wartościowych już dopuściła nasze akcje do notowania na NewConnect i obecnie czekamy na wyznaczenie ostatecznego terminu debiutu. Myślę, że to będzie na początku listopada tego roku”powiedział ISBnews Walukiewicz.

„Posiadamy odpowiednie środki z wcześniejszych emisji akcji i na razie nie planujemy przeprowadzenie kolejnych. Mamy jednak bardzo ambitny plan rozwoju na najbliższych kilka lat i nie wykluczamy, że do takiej emisji dojdzie w przyszłości” – dodał prezes.

Do najważniejszych obecnie inwestycji realizowanych przez spółkę Walukiewicz zalicza przede wszystkim rozbudowę Constance Care Centrum Rehabilitacji, która ma ruszyć na początku przyszłego roku, a w kolejnym roku uruchomienie szpitala neurologicznego.

„Chcemy być postrzegani jako polski operator medyczny działający globalnie funkcjonujący w ramach uzupełniających się wzajemnie dziedzinach związanych z medycyną. Docelowo Constance Care to właśnie szpital neurologiczny z doskonałymi oddziałami rehabilitacji, a także centrum badawczo-rozwojowe ukierunkowane na kształcenie, międzynarodową współpracę naukową jak również oddział specjalizujący się w projektowaniu i budowie urządzeń i akcesoriów do rehabilitacji medycznej” – dodał.

Constance Care działa na rynku usług medycznych finansowany ze środków niepublicznych (m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe, fundacje, organizacje charytatywne) oraz prywatnych.

„Mamy podpisane wieloletnie umowy o współpracy m.in. z PZU i z Wartą. Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, leczone w naszej klinice, mają dzięki tym umowom zapewnione finansowanie przez cały okres pracy z nami , a nierzadko są to okresy kilkunastomiesięczne. Z naszej oferty coraz częściej korzystają także zagraniczni pacjenci, dlatego tak ważne jest m.in. rozbudowanie Centrum Rehabilitacji Robotycznej o odpowiednie zaplecze medyczne spełniające najwyższe standardy, mogące sprostać specyficznym wymaganiom pacjentów z różnych stron świata”podkreślił Walukiewicz.

Constance Care jako jedyny ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z trzech w całej Europie realizuje terapię neurorehabilitacyjne tzw. cyberniczne z użyciem jedynego na świecie aktywnego egzoszkieletu HAL (Hybrid Assistive Limb) produkowanego przez japońską firmę Cyberdyne.

„Na wiosnę 2021 roku odnowiliśmy wieloletnią umowę o współpracy z Cyberdyne. Partnerami Cyberdyne na świecie są zwykle największe jednostki medyczne w danym kraju. Jednak my jesteśmy najbardziej zaawansowani, mamy największe know-how i najwięcej spektakularnych osiągnięć. Obecnie wspólnie z Kliniką Bergmannsheil i Cyberdyne realizujemy projekt wdrożeniowy najnowszego wyrobu, HAL XXS dla dzieci. Jest to rewolucja w rehabilitacji dziecięcej. W międzyczasie docierają do nas z Japonii kolejne nowości dzięki którym pomoc naszym pacjentom będzie jeszcze bardziej skuteczna”podkreślił Walukiewicz.

Dodał, że spółka uczestniczy także aktywnie w ogólnopolskich inicjatywach m.in.na Warmii i Mazurach gdzie realizowany jest projekt związany z wykreowaniem tego rejonu dla turystyki medycznej pod nazwą „Zdrowe Życie”. „Jesteśmy jednym z 15 członków założycieli. W niedalekich planach naszej spółki jest realizacja w tym rejonie oddziału rehabilitacyjnego oraz centrum badawczo rozwojowego”powiedział prezes.

Walukiewicz ujawnił także, że wraz z polskim partnerem inżynieryjno – produkcyjnym spółka rozpoczęła projektowanie własnych, zrobotyzowanych urządzeń do rehabilitacji medycznej oraz akcesoriów medycznych takich jak kamizelki do rehabilitacji w odciążeniu czy systemy podwieszeń.

„Myślę, że niebawem będziemy mogli znacznie więcej szczegółów ujawnić dotyczących naszego partnera jak i samego projektu i jego finansowania”podsumował prezes.

Przychody spółki wyniosły 2,83 mln zł w 2020 r., a zysk netto 516 tys. zł.

Historia powstania Constance Care zaczęła się w 2007 r., kiedy to jedna z austriackich firm zgłosiła się do Jacka Walukiewicza, obecnego prezesa spółki, z prośbą o rozpoznanie sektora medycznego w Polsce pod kątem otworzenia szpitala rehabilitacyjnego. Austriacy do Polski nie weszli, ale wiedza, jaką posiadł obecny prezes Constance Care pozwoliła mu w 2013 roku powołać do życia nowoczesne centrum rehabilitacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments