Cobin Angels, CIC Warsaw zaoferują aniołom biznesu hub do kontaktu ze startupami

839

Największa profesjonalna sieć aniołów biznesu w Polsce – Cobin Angels planuje stworzyć pierwszą fizyczną przestrzeń dla społeczności inwestorskiej w ramach Kampusu Innowacji w Cambridge Innovation Center (CIC) w Warszawie, podało Cobin Angels. Społeczność ta ma stać się platformą i hubem do edukacji, budowania kontaktów i koinwestycji z lokalnymi graczami.

„Zarządzana przez Cobin Angels społeczność inwestorska ma ambicję zmienić kulturę inwestowania w startupy w Polsce oraz przyciągnąć więcej kapitału zagranicznego do regionu. Inicjatywa dołącza do pozostałych działań warszawskiego Kampusu Innowacji, w ramach którego działa szereg inicjatyw skierowanych do polskiego rynku innowacyjnego. Społeczność inwestorska ma stać się centralnym punktem na inwestycyjnej mapie Warszawy. Jej twórcy planują ułatwiać funkcjonowanie inwestorom poprzez udostępnienie im w jednym miejscu i czasie zasobów niezbędnych do sprawnego budowania portfela inwestycyjnego. To z jednej strony dostęp do lokalnych koinwestorów czy profesjonalnych doradców, ale również wiedzy o lokalnym ekosystemie i prowadzeniu biznesu w kraju” – czytamy w komunikacie.

Według cytowanego w materiale raportu „State of European Tech 2019”, Polska posiada aż 5% europejskich talentów technologicznych, a jednocześnie przyciąga zaledwie 0,5% europejskiego kapitału wysokiego ryzyka.

„Cobin Angels od lat wspiera i edukuje inwestorów prywatnych w zakresie pracy ze startupami, jednak naszym zdaniem rynek dopiero teraz nabiera rozpędu” – powiedział partner zarządzający Cobin Angels i członek zarządu European Business Angel Association w Brukseli (EBAN) Robert Ługowski, cytowany w komunikacie.

„Zaobserwowaliśmy wzrost zaangażowania aniołów biznesu w Europie i chcemy zbudować w Polsce podobną kulturę inwestowania. Społeczność, którą zamierzamy wykreować wspólnie z CIC, ma szansę radykalnie zmienić lokalną mentalność. Wierzymy, że w Polsce są tysiące osób, które mogą wesprzeć startupy we wzroście i internacjonalizacji właśnie jako aniołowie biznesu. Chcemy stworzyć dla nich przystań, w której będą wszystkie narzędzia, żeby osiągnąć sukces w roli inwestora” – dodał.

Cobin Angels to największe profesjonalne zrzeszenie aniołów biznesu w Polsce. Od 2015 r. wspiera prywatnych inwestorów w dokonywaniu inwestycji w młode, szybko rozwijające się spółki technologiczne z kraju i Europy Centralnej. Zrzesza właścicieli przedsiębiorstw, członków zarządów i kadrę managerską wysokiego szczebla. W ciągu ostatnich czterech lat członkowie Cobin Angels zawarli ponad 20 transakcji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments