CI Games przeprowadzi emisję akcji

Informacja prasowa

315

Ci GamesCI Games SA przeprowadzi emisję do 21 mln akcji, przy cenie minimalnej ustalonej na poziomie nie niższym niż 1,20 zł. Zamiarem spółki jest pozyskanie środków przede wszystkim od inwestorów profesjonalnych. Minimalny wartość zapisu wynosi 0,5 mln zł. Pierwszeństwo w składaniu zapisów będą mieli akcjonariuszem, którzy posiadają co najmniej 0,25 proc. akcji CI Games. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Trigon Dom Maklerski.

Nie miałem planów podwyższenia kapitału w CI Games o czym mówiłem na ostatniej konferencji dla inwestorów. Do zmiany decyzji przekonał mnie znany fundusz inwestycyjny, który zgłosił wyraźne zainteresowanie dołączeniem do grona akcjonariuszy. Fundusz jest gotów objąć znaczną część emisji przekraczając jednocześnie udział 5 proc. w akcjonariacie Spółki. Dzięki temu na obecnym etapie będziemy mogli prowadzić prace produkcyjne nad dwoma naszymi kluczowymi markami, w tym nad projektem Lords of the Fallen 2, bez udziału współwydawcy. Pozwoli nam to na pozostawienie po stronie Spółki znacznie większej część zysku z każdego z projektów – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games i jej główny akcjonariusz.

Marek Tymiński zadeklarował objęcie pakietu akcji za kwotę 0,5 mln zł oraz objęcie wszystkich posiadanych przez siebie akcji lock-upem na okres 6 miesięcy. Ponadto deklaruje złożenie wniosku o zwołanie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki, na którym zagłosuje za odwołaniem kapitału docelowego.

Fundusz, który weźmie udział w emisji, poprosił mnie o wsparcie uchwały dot. odwołania kapitału docelowego. Zdecydowałem, że po przeprowadzeniu podwyższenia kapitału, jako największy akcjonariusz Spółki, doprowadzę do zwołania WZA, na którym zagłosuję za uchwałą w sprawie odwołania kapitału docelowego. Po tej emisji Spółka będzie miała mocną pozycję finansową oraz jeszcze większe możliwości pozyskania finansowania od banków, jeśli tylko będzie tego potrzebować. Jednocześnie liczę, że zgodnie z moją inicjatywą, akcjonariusze docenią fakt chęci wzięcia przeze mnie udziału w emisji oraz deklaracji zawarcia lock-upu na wszystkie posiadane przeze mnie akcje, co jest istotnym symbolem wiary w dalszy rozwój Spółki – dodaje Marek Tymiński.

Po przeprowadzeniu emisji w akcjonariacie Spółki ponownie znajdą się fundusze inwestycyjne, które od kilku lat nie były w nim widoczne.

Fakt posiadania w akcjonariacie Spółki funduszy inwestycyjnych jest szczególnie ważny dla dalszego wzrostu wartości CI Games oraz potencjalnego stabilizowania kursu akcji spółki. Bardzo cieszę się z tego faktu i uważam, że emisja przeprowadzona w taki sposób z przeważającym udziałem znanych inwestorów instytucjonalnych jest bardzo dobrą wiadomością dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy – komentuje prezes CI Games.

Minimalny wartość zapisu wynosi 0,5 mln zł. Pierwszeństwo w składaniu zapisów będą mieli akcjonariuszem, którzy posiadają co najmniej 0,25 proc. akcji CI Games. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Trigon Dom Maklerski

O spółce

CI GAMES to międzynarodowy producent, wydawca i dystrybutor gier wideo. Spółka powstała w 2002 roku jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. W listopadzie 2007 roku spółka zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwsza polska spółka branży „growej”. Od tego czasu sprzedała swoje gry o wartości ponad pół miliarda złotych.

Firma sprzedaje swoje gry na pięciu kontynentach w ponad 160 krajach. Najbardziej znane produkcje CI Games to gry z serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments