CherryPick Games połączy się z jedną ze spółek z grupy Movie Games

Udostępnij

Movie Games oraz CherryPick Games podpisały list intencyjny, podała spółka. Oba podmioty zamierzają rozpocząć współpracę, w ramach której CherryPick Games połączy się z jedną ze spółek z rodziny Movie Games.

„List intencyjny pozwala nam rozpocząć oficjalne rozmowy. CherryPick Games to bardzo uznany producent gier mobilnych posiadający zespoły o wieloletnim doświadczenie. W portfolio spółki można znaleźć takie gry jak chociażby uznany 'My Hospital’. Połączenie z jedna ze spółek z rodziny Movie Games będzie dla niej 'nowym otwarciem’, korzystnym dla wszystkich. Nasza spółka otrzyma możliwość debiutu na małej giełdzie z możliwością przejścia na duży parkiet, a także zespoły doświadczonych developerów. CherryPick natomiast uzyska możliwość szybszego rozwoju działalności w branży gamedev przy nowych, ciekawych IP naszej spółki zależnej” – powiedział prezes Movie Games Mateusz Wcześniak, cytowany w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu zarząd Cherrypick Games poinformował, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych i m.in. rozpoczął rozmowy z globalnym partnerem na temat połączenia Cherrypick Games z jedną ze spółek z jego grupy kapitałowej.

CherryPick Games„Celem rozpoczęcia przez CherryPick Games przeglądu opcji strategicznych jest wybór najlepszego sposobu realizacji długoterminowej strategii spółki. Jesteśmy na etapie rozmów z kilkoma partnerami, ostateczne decyzje zapadną po analizie wszystkich opcji. Cieszymy się, że bardzo szybko udało nam się rozpocząć rozmowy z notowaną na NewConnect spółką Movie Games. Sprawdzamy jakie są możliwości ewentualnego połączenia z jedną ze spółek z jej grupy kapitałowej. Podejmując ostateczne decyzje weźmiemy pod uwagę interes CherryPick Games i naszych akcjonariuszy. Prowadzone negocjacje w żaden sposób nie wpływają również na trwające obecnie prace nad czterema własnymi produkcjami” – dodał prezes CherryPick Games Martin Kwaśnica.

Negocjacje z CherryPick Games są kontynuacją procesu konsolidacji rynku gamedev w Polsce, do którego Movie Games przymierza się od dłuższego czasu.

„Zamiarem spółki jest poszerzanie rodziny Movie Games również o podmioty zewnętrzne posiadające ciekawe IP o dużym potencjale sprzedażowym, planujące w dłuższej perspektywie debiut na warszawskiej giełdzie. Spółka prowadzi obecnie rozmowy z Evor Games, z którą podpisał w czerwcu br. list intencyjny. Movie Games przymierza się również do dalszych działań konsolidacyjnych” – podsumowano w materiale.

CherryPick Games to deweloper specjalizujący się w produkcji gier casualowych free2play oraz mobilnych gier e-sportowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również