Cathie Wood widzi zmianę polityki SEC dot. kryptowalut

bitcoin

Organy regulacyjne wypowiadają się znacznie bardziej konstruktywnie w swoich rozmowach z menedżerami firm na temat funduszu ETF bitcoina, twierdzi Cathie Wood.

Zmiana w SEC

Po latach opóźniania i blokowania bardzo oczekiwanego funduszu ETF bitcoina, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaczyna prowadzić bardziej produktywne rozmowy na temat takiego produktu z wnioskodawcami, twierdzi Cathie Wood, dyrektor generalna Ark Invest. Dodała, że jej firma zauważyła pozytywną „zmianę w zachowaniu” ze strony organu regulacyjnego. Słowa te padły podczas poniedziałkowego wywiadu dla CNBC.

We współpracy z 21Shares Ark jest jednym z dwunastu menedżerów inwestycyjnych ścigających się o uruchomienie pierwszego amerykańskiego funduszu ETF na bitcoiny. W tym wyścigu udział biorą też takie firmy jak BlackRock, Fidelity czy Franklin Templeton.

„Fakt, że SEC zdecydowała się zadawać pytania [dot. wniosku Ark], oznacza zmianę zachowania” – powiedział Wood, przypominając fakt, że SEC niedawno dopytał jej firmę o pewne sprawy dot. ETF-a. „Dlatego naprawdę sądzę, że rosną nadzieje, że jeden lub kilka funduszy ETF Bitcoin zostanie zatwierdzonych”, dodała.

Wood nie jest jedyną osobą z branży, która zauważyła tę zmianę. We wtorek Fidelity też dostarczyło SEC zaktualizowany prospekt emisyjny dotyczący aplikacji ETF BTC, odpowiadając na podobne pytania zadane wcześniej firmie Ark. Niektóre z nowych szczegółów obejmowały sformułowania dotyczące mechaniki hard forku bitcoina, ustaleń dotyczących przechowywania bitcoinów, zgodności z GAAP, zużycie energii przez sieć Bitcoin i inne kwestie.

„To kolejny dowód na to, że potencjalni emitenci ETF-ów bitcoina komunikują się z SEC w sprawie zmian/poprawek wymaganych, aby SEC mogła rozważyć zatwierdzenie” – powiedział James Seyffart, analityk Bloomberg ds. ETF-ów o aktualizacji.

Mike Novogratz jest też optymistą

Następnego dnia Mike Novogratz – dyrektor generalny Galaxy Digital – przewidział, że wnioski o fundusze ETF jego i innych firm zostaną zatwierdzone przez SEC do końca roku, podkreślając, że z dialogu z SEC wynika, że „wszystko zmierza we właściwym kierunku. ”

„Kiedy przechodzimy do okresu komentowania i tego, o co pytają, wszystko wydaje się znacznie bardziej szczegółowe niż ogólne” – powiedział Novogratz w wywiadzie dla CNBC.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments