Od pewnego czasu możecie słuchać radia Nowy Świat. To stacja, w której pracują byli dziennikarze Trzeciego Programu Polskiego Radia. Kolejna ich grupa chce uruchomić Radio 357. Zdecydowała się zebrać środki na ten cel za pomocą crowdfundingu.

Buntownicy z Trójki zakładają nowe radio

Tacy radiowcy jak Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń czy Ola Budka zapowiedzieli, że pracują nad uruchomieniem Radia 357. W internecie trwa zbiórka na ten cel.

Na pomysł wpłacać można za pomocą platformy Patronite (pieniądze można uiścić tutaj). Jak na razie projekt wsparło ok. 8700 osób. Dało to łącznie ponad 210 tysięcy złotych. Przekroczenie progu 200 tysięcy złotych, jak wynika z deklaracji założycieli, oznacza uruchomienie platformy podcastowej, w której będzie można słuchać wybranych audycji. Radio 357 ma być nadawane drogą internetową. Przynajmniej początkowo, bowiem jeśli tylko okaże się sukcesem, planowane jest również uruchomienie nadawania naziemnego. Oczywiście to ostatnie wymaga koncesji.

Chcę opowiadać i reklamować nowe przedsięwzięcie – Radio 357. Poza tym chciałem mieć czystą głowę i być wolnym człowiekiem. Nie zdawałem sobie nawet sprawy jak z tej swobody będę się cieszył. Jestem w grupie wspaniałych ludzi, w której myślimy o radiu podobnie. Nic nas nie ogranicza. Możemy zbudować ten swój świat radiowy na nowo – powiedział Kuba Strzyczkowski, wiceprezes spółki powołującej Radio 357, serwisowi „Wirtualne Media”.

Ze wsparciem Organka

Aktywnie działa też facebookowy profil Radia 357. Tam wrzucane są posty dziennikarzy i muzyków związanych z inicjatywą. Wśród artystów, którzy mają mieć swoją audycję, znalazł się Tomasz Organek.

Byli dziennikarze „Trójki” zakładają nowe radia, bowiem masowo odeszli z legendarnej stacji po aferze związanej z listą przebojów. Na miejsce 1. awansował na niej nagle utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, który uderzał w obecną władzę. Dyrekcja radia oskarżyła Marka Niedźwieckiego, prowadzącego listę, że manipulował on wynikiem głosowania w taki sposób, by utwór trafił na szczyt notowania. Dziennikarz na znak protestu odszedł z rozgłośni. Jego drogą podążyli też inni prowadzący.

Na czym polega crowdfunding, dowiecie się z poniższego video:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments