Kolejny Broker Forex na liście ostrzeżeń publicznych KNF

334

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował, że związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, we wtorek, 9 marca 2021 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: LV Grow Markets.

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń KNF

Zamieszczenie na liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego platformy inwestycyjnej LV Grow Markets jest wynikiem realizacji przez KNF obowiązku wynikającego z art. 6b ust. 1 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Stosownie do treści tego przepisu KNF jest zobligowana do każdorazowego podawania do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego m.in. w art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Podstawą wpisania LV Grow Markets na listę ostrzeżeń publicznych KNF są jest podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

LV Grow Markets to platforma inwestycyjna, która szczyci się na swojej stronie internetowej, że pomogła już 200 000 inwestorów zarobić pieniądze. Jej celem jako brokera online jest wsparcie traderów w dołączeniu do ligi odnoszących sukcesy inwestorów oraz zmianie życia.

Platforma nie posiada jednak ani jednej licencji niezbędnej do prowadzenia tego typu działalności. Mimo to, oferuje ona swoim klientom dźwignię finansową na poziomie 1:500 oraz “srebrne”, “złote” i “platynowe spready”. Użytkownicy rachunków złotych i platynowych mogą liczyć także na “Złote sygnały” i “Platynowe sygnały”.

Arkadiusz Jóźwiak

Poprzedni artykułAtaki hakerskie – jak się przed nimi przestrzegać?
Następny artykułRząd chce ruszyć z programem budowy mieszkań
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments