Dzień Inwestora Indywidualnego

Brand24 ze wzrostem przychodów w IV kwartale – akcje zwyżkują

Udostępnij

W oficjalnym komunikacie Brand24 zaprezentował dziś rano wstępne dane o przychodach w czwartym kwartale 2023 roku. Okazało się, że powtarzalne miesięczne przychody (MRR) spółki w tym okresie wyraźnie wzrosły zarówno w ujęciu rocznym, jak i kwartalnym.

Powyższa informacja wywołała skokowy wzrost popytu na akcje Brand24. W efekcie, ich kurs zyskuje dziś aż 7,7%.

Brand24 ma za sobą bardzo udany kwartał Usługi w chmurze

Z opublikowanych dziś rano danych wynika, że powtarzalne miesięczne przychody (MRR) Brand24 wzrosły o 37% w ujęciu rocznym i 8% w ujęciu kwartalnym, do poziomu 2,4 miliona złotych na koniec czwartego kwartału 2023 roku.

Jednocześnie aż o 50% – z 310 tysięcy dolarów do 465 tysięcy USD – wzrosły rok do roku powtarzalne miesięczne przychody na klientach zagranicznych. Co więcej, w tym okresie średni przychód operacyjny przypadający na użytkownika subskrypcyjnego (ARPU) wzrósł o 37% w ujęciu rocznym, do 624 złotych.

Co bardzo istotne, średni przychód operacyjny przypadający na użytkownika subskrypcyjnego zanotował aż 43-procentowy skok w zagranicznej wersji narzędzia. W czwartym kwartale 2023 wyniósł on 178 dolarów wobec 124 USD rok wcześniej.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Warto zaznaczyć, iż w opublikowanym komunikacie możemy przeczytać, że w ocenie spółki głównymi czynnikami wpływającymi na wskaźniki czwartego kwartału 2023 roku były:

  1. Przebudowa cennika dla klientów;
  2. Kurs USD względem PLN;
  3. Pojawienie się nowych funkcji aplikacji BRAND24;
  4. Przesunięcie portfolio klientów w stronę większych marek;
  5. Coroczna promocja Black Friday.

Prezes Brand24 o rozwoju spółki

Michał Sadowski, prezes Brand24 oznajmił, że “to był naprawdę udany kwartał. Oprócz dużych wzrostów MRR i ARPU – mimo relatywnie wysokiej zeszłorocznej bazy – spółka zaliczyła też absolutnie rewelacyjny listopad, w którym pobiła rekord najlepszego miesiąca w historii zagranicznej wersji Brand24 – nie tylko pod kątem liczby nowych klientów (335), ale też wielkości nowego przychodu”. Sztuczna inteligencja

Prezes Brand24 wyjaśnił, że w listopadzie spółka “przebiła poprzedni rekord o niemal 60% I to mimo rabatów na Black Friday. To efekt z jednej strony dobrej kampanii marketingowej, z drugiej tego, że Brand24 przyciąga coraz więcej dużych i średnich przedsiębiorstw, które dostrzegają jak dużo nowości analitycznych wspomaganych AI spółka oferuje”.

Michał Sadowski podkreślił, że “w czwartym kwartale 2023 spółka oddała klientom szereg nowych funkcji, między innymi pogłębioną analizę sentymentu z podziałem na emocje, rozszerzoną geolokalizację czy zaawansowane narzędzie do porównywania marek”.

Prezes Brand24 dodał również, że “w styczniu Brand24 startuje z wersją beta asystenta AI – na razie w formie testu na dla wybranych klientów asystent może być przełomowym narzędziem w historii Brand24, bo będzie omnibusem w sprawach danej marki, partnerem, wspierającym tworzenie strategii jej rozwoju”.

Akcje ostro w górę

Tak znaczący wzrost przychodów Brand24 w czwartym kwartale ubiegłego roku po prostu nie mógł pozostać niezauważony przez inwestorów. I rzeczywiście, na rynku możemy dziś dostrzec prawdziwą euforię. W tej chwili akcje Brand24 drożeją aż o 7,7%, osiągając tym samym najwyższą wartość od sierpnia 2020 roku.

Wykres akcji Brand24

O Brand24

Brand24 to założona w 2011 roku we Wrocławiu spółka działająca w branży informatycznej. Firma jest właścicielem autorskiego narzędzia do ochrony reputacji i monitoringu treści w Internecie, sprzedawanego globalnie w modelu Software as a Service (SaaS).

Spółka ma dominującą pozycję na polskim rynku w swojej kategorii produktowej i z sukcesem komercjalizuje narzędzie na rynku globalnym. Z Brand24 korzystają zarówno duże światowe marki, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowanie opiniami na swój temat w Internecie.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w 2018 roku. W maju 2021 Brand24 przeniosło zaś swoje notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również