Bitcoin jako „store of fear” – rozmowa z Mikiem Satoshim

605

Bitcoin na początku tygodnia ponownie znalazł się powyżej kluczowego poziomu 10 tys. dolarów. Czy kryptowaluta stała się więc już w tym momencie alternatywą dla typowych aktywów „safe heaven”? Odpowiedzi na te i na inne pytania znajdziecie w rozmowie z Mikiem Satoshim.

Mike Satoshi to znany polski youtuber, który jest entuzjastą kryptowalut. W wywiadzie, jakiego nam udzielił, opowiada o tym, jakie są jego prognozy dot. tego rynku, jakim „altcoinom” kibicuje i co czeka nas na rynku miningu cyfrowych walut.

Bitcoin za 10 000 USD

Przypomnijmy, że Bitcoin ponownie – już drugi raz – w tym roku przebił poziom 10 000 USD. Dziś powraca już więc temat kolejnej bańki na kryptowalutach. Niektórzy uważają nawet, że do lata br. na wykresie zobaczymy nawet nowe ATH na wykresie BTC/USD.

– To wielka sprawa, jak wiesz, jak każdy, kto podąża za trendami – kiedy wracasz powyżej swojej 200-dniowej średniej, wracasz na rynek hossy. Ilekroć Bitcoin wraca do swojego 200-dniowego poziomu, jego średni sześciomiesięczny zysk wynosi 197% – mówił kilka dni temu Tom Lee, znany inwestor z rynku kryptowalut.

Warto dodać, że inny doświadczony inwestor z rynku venture capital Tim Draper jest zdania, że za 1 BTC będziemy płacili w grudniu 2020 r. aż 250 tys. USD. Uważa on, że zmniejszenie emisji podaży nowych Bitcoinów na rynku, do czego dojdzie w skutek tzw. halvingu w maju, sprowokuje powstanie nowej bańki spekulacyjnej na skalę tej z 2017 r.

W prosty i przystępny sposób opisaliśmy działanie Bitcoina w naszym artykule „Bitcoin dla żółtodzioba”, który znajdziecie w tym miejscu.

Cena BTC

Dziś za 1 BTC trzeba zapłacić aż 10 350 USD, co oznacza skok ceny o 5 proc. w skali doby. Z kolei za 1 ETH inwestorzy płacą na giełdach 255 USD, co przekłada się na blisko 15 proc. wzrostu kursu. O 10 proc. zdrożał token XRP i dziś kosztuje już 0,29 USD. Tak jak wspomina w powyższym wywiadzie Mike Satoshi, pokazuje to, że zaczyna się tzw. sezon na altcoiny, czyli alternatywne do BTC kryptowaluty.

Poprzedni artykułJak oszczędzać? Jak Polacy oszczędzają? Rozmowa z Ewą Białous z ING Banku Śląskiego [WYWIAD]
Następny artykułJak nie dać „okraść się” przez banki centralne? Podpowiadamy wraz z Traderem21 [VIDEO]
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments