Bitcoin lepszy od dolara? Tak uważa… amerykańska senator

0

Zaskakujące wieści z USA. Nowa senator jest zwolenniczką kryptowalut i ma nadzieję, że „wniesie [temat] bitcoina do ogólnokrajowej debaty”. Do tego publicznie przyznała, że bitcoin jest lepszy od dolara. Podobnie myśli chyba gwiazda „Gry o tron”, która zastanawia się nad zainwestowaniem w krytowalutę.

Bitcoin lepszy od dolara

W wywiadzie udzielonym stacji ABC News, w programie GMA3: What You Need To Know, senator-elekt Cynthia Lummis przyznała, że ​​„ma nadzieję wprowadzić [temat] bitcoina do ogólnokrajowej debaty.”

Video, będące fragmentem całego wywiadu, zyskało dużą popularność na Twitterze. Słychać w nim, że senator reprezentująca Wyoming jest zwolenniczką BTC. Widzi w kryptowalucie rodzaj aktywa, które jest idealna na czas kryzysu.

– Jestem byłym skarbnikiem stanu i inwestowałam fundusze naszego stanu, więc zawsze szukałem dobrego aktywa do przechowywania wartości – powiedziała.

Jej zdaniem bitcoin jest właśnie czymś idealnym pod tym kątem, a to dlatego, że podaż „naszej własnej waluty rośnie”, a jego nie.

– Ostatecznie zostanie wykopanych 21 milionów bitcoinów i to wszystko, to ograniczona podaż. Jestem więc przekonana, że przez długi czas będzie to coś wartościowego – stwierdziła.

Gwiazda „Gry o tron” chce kupić BTC

To nie koniec. Gwiazda „Gry o tron”, Maisie Williams, którą wszyscy poznaliśmy z roli Aryi Stark, zapytała na Twitterze, czy warto dziś inwestować w bitcoina. Zdanie jej fanów było co prawda podzielone, ale w ramach dyskusji, jaka wywiązała się pod postem, głos zabrało parę znanych osób.

Sprawę dość żartobliwie skomentował Elon Musk, który nakłania aktorkę do „rzucenia bitcoina Wiedźminowi”. 

Z kolei znany inwestor, Mike Novogratz, stwierdził, że BTC osiągnie za pewien czas cenę 65 000 USD.

Efekt sieciowy zaczął działać. Widzę mnóstwo nowych nabywców, a podaż jest bardzo mała. Teraz handel jest łatwiejszy, niż przy 11 000 USD. Więc TAK, kup to – napisał.

Bitcoin po 300 000 USD

bitcoinPrognoza Novogratza i tak może uchodzić za ostrożną. Starszy analityk z amerykańskiego Citibanku, Thomas Fitzpatrick, napisał raport, w którym przedstawia podobieństwa widoczne między rynkiem złota z lat 70. a BTC. Jest zdania, że bitcoin zdrożeje do roku do 300 000 USD.

W swoim badaniu wskazał na tygodniowy wykres bitcoina i wykorzystał analizę techniczną (AT), aby określić kolejny szczyt cenowy kryptowaluty. Jego zdaniem ten znajdzie się na poziomie dokładnie 318 000 USD i ma być zarejestrowany już w grudniu 2021 r.

Odwołał się przy tym do „wykładniczego ruchu” bitcoina w latach 2010–2011 jako „bardzo przypominającego” rynek złota z lat 70. Złoto doświadczyło wtedy “zawężenia przedziału cenowego od 20 do 35 USD”, zanim nastąpiło wybicie jego kursu po zmianie polityki fiskalnej, co miało miejsce za prezydentury Nixona, w 1971 roku, i oznaczało koniec systemu z Bretton Woods.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments