Bitcoin z nowym ATH do lata!

910

Bitcoin ponownie zaczął rosnąć. Od początku tego roku zyskał na wykresie aż 30 proc. Po bessowym 2018 roku i umiarkowanie dobrym 2019, to dobra prognoza na najbliższe miesiące.

Odrodzenie, które jest widoczne teraz na rynku kryptowalut, prowokuje kolejnych inwestorów do snucia wizji kolejnej bańki w tej przestrzeni.

Bitcoin z nowym ATH

bitcoinTom Lee to założyciel firmy analitycznej Fundstrat. Od dawna prognozuje (z różnym jednak skutkiem, dodajmy) przyszłą cenę BTC. Teraz jednak uważa, że cena głównej kryptowaluty wzrośnie w ciągu pół roku o około 200 proc. Oznaczałoby to spore szanse na przebicie ostatniego ATH na poziomie 20 000 USD.

– To wielka sprawa, jak wiesz, jak każdy, kto podąża za trendami – kiedy wracasz powyżej swojej 200-dniowej średniej, wracasz na rynek hossy. Ilekroć Bitcoin wraca do swojego 200-dniowego poziomu, jego średni sześciomiesięczny zysk wynosi 197% – wskazuje Lee.

Teraz za 1 BTC na rynku płaci się ok. 9 500 USD.

Warto dodać, że inny doświadczony inwestor Tim Draper jest zdania, że za 1 BTC będziemy płacili w grudniu 2020 r. aż 250 tys. USD. Uważa on, że zmniejszenie emisji podaży nowych Bitcoinów na rynku, do czego dojdzie w skutek tzw. halvingu w maju, sprowokuje powstanie nowej bańki spekulacyjnej na skalę tej z 2017 r.

W prosty i przystępny sposób opisaliśmy działanie Bitcoina w naszym artykule „Bitcoin dla żółtodzioba”, który znajdziecie w tym miejscu.

Altcoiny

Dobrze na wykresach radzą sobie już też inne kryptowaluty. ETH – token Ethereum, platformy do smart-kontraktów – zyskał w skali 24 h aż 5 proc. i kosztuje już ponad 196 USD.

Z kolei token XRP jest wyceniony przez rynek na 0,27 USD, co oznacza aż 8 proc. wzrostu w ciągu doby.

W kwestii XRP optymistą nie jest jednak inny znany fan BTC – Mike Novogratz z Galaxy Digital. Jest zdania, że token będzie w tym roku spadał równie mocno jak w 2019 r. Winą obarczył firmę Ripple, która stoi za tokenem i jego nadmierną – jego zdaniem – podażą.

W każdym razie coraz więcej faktów świadczy o tym, że przed cyfrowymi walutami i tokenami ciekawy okres na giełdach.

Poprzedni artykułJak wygląda profesjonalny sourcing nieruchomości? – mówi Paweł Albrecht [VIDEO]
Następny artykułKoronawirus – zagrożenie dla rynku ropy? Wywiad z Davide Biocchi [VIDEO]
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments