Billon z 25 mln zł w rundzie A finansowania

202

Spółka Billon Group Ltd. ogłosiła kolejny sukces. Chodzi o zakończenie inwestycyjnej rundy A finansowania. Polsko-brytyjski fintech zamknął swoją ją z wynikiem aż 6 mln dolarów (prawie 25 mln złotych) pozyskanych od obecnych i nowych inwestorów.

W skrócie:

  • Billon zamknął swoją pierwszą rundę inwestycyjną  z wynikiem 6 milionów dolarów nowych środków;
  • Wśród głównych inwestorów znalazł się FIS, amerykańska firma dostarczająca technologię IT dla banków;
  • Polsko-brytyjski fintech otrzymał do tej pory w sumie 16 milionów dolarów na rozwój swojej działalności.

Billon kończy rundę finansowania wielkim sukcesem!

Jednym z głównych inwestorów w zakończonej rundzie był FIS, wiodący światowy producent bankowych systemów IT. Amerykańska firma wdraża już zresztą technologię Billona w swoim nowym systemie, służącym do natychmiastowych transakcji między oddziałami banku w różnych krajach. Ponadto w Billona zainwestowały fundusze Rising Tide, Mencey Capital, VCF III, a także uznani międzynarodowi menedżerowie i eksperci. Za przeprowadzenie rundy odpowiadał prezes grupy Billon, Wojtek Kostrzewa.

– Billon wykorzysta fundusze pozyskane w serii A do skalowania obecnych wdrożeń i pozyskania nowych klientów. Będziemy również przygotowywać się do otwarcia naszego systemu blockchain dla zewnętrznych deweloperów i partnerów – komentuje Wojtek Kostrzewa.

Dotychczasowe sukcesy spółki

Polsko-brytyjski fintech otrzymał do tej pory w sumie 16 milionów dolarów (65 mln zł) na rozwój swojej działalności. Przed obecną rundą finansowania Billon pozyskiwał środki od inwestorów indywidualnych, a także z polskich i europejskich grantów rozwojowych.

Co warto podkreślić, Billon współpracuje już z takimi firmami, jak FIS, Microsoft, Raiffeisen Bank International, Biuro Informacji Kredytowej, Tauron, czy Philip Morris. Z technologii blockchain stworzonej przez fintech korzysta już kilkunastu klientów na różnych etapach wdrożenia.

Billon stworzył także pierwszy system rozproszonego rejestru (distributed ledger technology – DLT) dla biznesu. Jego architektura łączy transakcje realizowane w oparciu o walutę narodową, zapisywanie dokumentów i zarządzanie tożsamością. „Naszą misją jest uwolnienie potencjału DLT dla transformacji biznesu w regulowanym otoczeniu” – twierdzi firma.

Z pewnością o firmie jeszcze usłyszymy. Zwłaszcza, że rynek blockchaina w nadchodzących latach będzie się rozwijał…

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments