Kiedy kupować bilety na koncerty? Podpowiadamy!

Udostępnij

Wystartował sezon koncertowy i festiwalowy. Fani, którzy chcą kupić bilety na koncert na rynku wtórnym, często zastanawiają się, czy kupić bilety jak najwcześniej, czy jak najpóźniej, licząc na to, że ceny może spadną. Portal Finance Buzz postanowił odpowiedzieć im na to pytanie.

Kiedy kupić bilety?

Finance Buzz zbadał ceny ponad 22 tysięcy zakupionych biletów na koncerty największych gwiazd (m. in. Billie Eilish, Eltona Johna i Paula McCartneya) w USA, które odbyły się pomiędzy 9 kwietnia a 24 maja 2022 roku, a do tego ponad 11 tysięcy transakcji na karnety na największe festiwale (Coachella, BottleRock itp.) między 8 kwietnia a 29 maja 2022 roku.

Jakie wyniki otrzymano? Okazało się, że najwięcej przepłacają za bilety ci fani muzyki, którzy kupują wejściówki na trzy miesiące przed wydarzeniem lub nawet wcześniej. Wtedy cena biletu może być wyższa od średniej o 13,69%, a cena karnetu na festiwal nawet o 19,69%. Okazało się, że im bliżej wydarzenia tym sprzedawcy na rynku wtórnym bardziej skłonni są schodzić z cen biletów. W tygodniu, w którym odbywa się festiwal ceny mogą być już nawet o 16,96% niższe od średniej, a w przypadku koncertu cena biletu może spaść nawet o 33,03%.

Szczegóły badania znajdziecie tutaj.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również