Bank Pocztowy wprowadził kredyt dla emerytów

emeryci

Bank PocztowyBank Pocztowy wprowadził do oferty kredyt dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. Finansowanie jest dostępne w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, jednak prośbę o kontakt w sprawie oferty można przekazać także listonoszom, podał bank.

Liczba Polaków pobierających świadczenia emerytalne rośnie z roku na rok i wynosi obecnie około 7 mln osób (ostatnie dane GUS z końca 2019 r.). To właśnie dla nich Bank Pocztowy uruchomił nową ofertę finansowania – Kredyt dla seniorów. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 36 miesięcy, a kwota kredytu może wynieść od 300 zł do 5000 zł. Jak podkreśla bank, w przypadku kredytu dla tej grupy klientów nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia.

„O kredyt można wnioskować w placówkach Banku Pocztowego, ale także w placówkach Poczty Polskiej np. w czasie płacenia za rachunki czy odbierania listu. Prośbę o kontakt w sprawie kredytu może przyjąć także listonosz. Nasza propozycja dla seniorów to kolejna nowość, która pomoże niektórym grupom obywateli w sfinansowaniu własnych potrzeb w tych trudnych czasach. Liczymy także, że dalszy rozwój oferty pozwoli na zainteresowanie usługami Banku Pocztowego kolejnych klientów” – skomentowała zastępca dyrektora departamentu produktów detalicznych Banku Pocztowego Aleksandra Rulewska, cytowana w komunikacie.

Środki z kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Aktualna oferta kredytu dla seniorów obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments