Dzień Inwestora Indywidualnego

ASBIS rozbudowuje centrum dystrybucyjne w Dubaju

Udostępnij

Grupa ASBIS, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), dalej zwiększa swoją powierzchnię magazynową, tym razem rozbudowując centrum dystrybucyjne w Dubaju. ASBIS przeniósł się do nowej siedziby o powierzchni 8,2 tysięcy m2, w której znajdują się zarówno powierzchnie biurowe, jak i magazynowe. Grupa ma też możliwość zbudowania kolejnych 5 tys. m2 w tej lokalizacji, jeśli okaże się to konieczne.

Dodatkowo, poza głównymi centrami dystrybucyjnymi, każda ze spółek zależnych ASBIS posiada swoje powierzchnie magazynowe, zapewniające im ciągłość bieżących dostaw do klientów. Łączna powierzchnia magazynowa ASBIS, z uwzględnieniem głównych, regionalnych i lokalnych centrów dystrybucyjnych to obecnie ponad 73 000 m2.

„Pomimo tego, że ASBIS jest już bardzo dużą organizacją, wciąż jesteśmy w fazie dynamicznego rozwoju. Inwestujemy m.in. w rozwój naszej infrastruktury logistycznej, ponieważ jesteśmy obecni w ponad 34 krajach, a nasze usługi muszą być stale na najwyższym poziomie. Dostarczanie produktów tak szybko, jak to możliwe, jest niezwykle istotne w naszej branży. Jest to jedną z naszych przewag konkurencyjnych, z której jesteśmy bardzo dumni. Nasze operacje rozwijają się dość dynamicznie, dlatego w najbliższym czasie będziemy informować o kolejnych przedsięwzięciach logistycznych” – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.


 

O Grupie ASBIS (GPW: ASB)

Grupa ASBIS jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
a. Sieci detaliczne i sklepy internetowe
b. Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
c. Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
a. Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
b. Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
c. Cron Robotics (budowa własnych rozwiązań w segmencie robotyki, w tym cobotów)
d. Lorgar (akcesoria do gier oraz przesyłania strumieniowego)
e. Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia)
f. Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
g. Prestigio Solutions (innowacyjne rozwiązania technologiczne dla biznesu i segmentu edukacji)
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada 2 główne centra dystrybucyjne na świecie zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz 2 regionalne centra dystrybucyjne (Gruzja, RPA), filie w 34 krajach, ponad 2 500 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 60 krajach na całym świecie. W 2022 roku Grupa zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 2,7 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Nowości i więcej informacji można znaleźć:

www.asbis.com

Najnowsze

Zobacz również