ASBIS kontynuuje wypłatę dywidendy zaliczkowej dzieląc się sukcesem z akcjonariuszami

Napis

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), poinformował, że w dniu 8 listopada 2023 r. Rada Dyrektorów Spółki podjęła uchwałę o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet dywidendy z zysku Spółki za 2023 r. w wysokości 11 100 000 USD. Zaliczką objęte zostaną wszystkie akcje spółki, czyli 55.500.000 akcji, co oznacza wypłatę zaliczki na poczet dywidendy w wysokości 0,20 USD na akcję.

Dzień ustalenia prawa akcjonariuszy do zaliczki dywidendy został ustalony na 27 listopada 2023 r., natomiast dzień wypłaty zaliczki na 7 grudnia 2023 r.

„Kontynuujemy strategię dzielenia się naszym sukcesem z inwestorami, czyli po raz kolejny zdecydowaliśmy o wypłacie dywidendy zaliczkowej przed zamknięciem roku kalendarzowego. ASBIS jest obecnie w bardzo dobrej kondycji i w dalszym ciągu inwestuje w nowe obszary wzrostu, co z pewnością będzie widoczne w naszych wynikach w kolejnych latach. Obecna decyzja stanowi kontynuację naszego zobowiązania wobec akcjonariuszy. Koncentrujemy się na dotrzymaniu naszych obietnic” – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.

———————————————————————————————–

O Grupie ASBIS (GPW: ASB)

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
a. Sieci detaliczne i sklepy internetowe
b. Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
c. Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
a. Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
b. Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
c. Cron Robotics (budowa własnych rozwiązań w segmencie robotyki, w tym cobotów)
d. Lorgar (akcesoria do gier oraz przesyłania strumieniowego)
e. Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia)
f. Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
g. Prestigio Solutions (innowacyjne rozwiązania technologiczne dla biznesu i segmentu edukacji)
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada 2 główne centra dystrybucyjne na świecie zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz 2 regionalne centra dystrybucyjne (Gruzja, RPA), filie w 34 krajach, ponad 2 500 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 60 krajach na całym świecie. W 2022 roku Grupa zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 2,7 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Nowości i więcej informacji można znaleźć:

www.asbis.com

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments