Arthur Hayes uważa, że hossa na BTC już trwa i rozpoczął ją Fed

53
Jak kupić Bitcoin

Współzałożyciel BitMEX twierdzi, że od marca bitcoin znajduje się w trendzie wzrostowym.

Kurs bitcoina w trendzie wzrostowym

Od mniej więcej sześciu miesięcy znajdujemy się w pierwszej fazie hossy, uważa współzałożyciel i były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes. W przemówieniu programowym wygłoszonym 5 września podczas Korea Blockchain Week Hayes argumentował, że wzrost kursu bitcoina rozpoczął się 10 marca, w dniu przejęcia Silicon Valley Bank (SVB) przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Dwa dni przed przejęciem SVB, które miało miejsce 8 marca, Silvergate Bank popadł w stan likwidacji. Z kolei 12 marca nowojorskie organy regulacyjne zmusiły Signature Bank do ogłoszenia upadłości. W odpowiedzi i chcąc powstrzymać dalsze możliwe bankructwa Rezerwa Federalna stworzyła Bank Term Funding Program (BTFP), oferujący bankom pożyczki na okres do jednego roku w zamian za umieszczenie „kwalifikujących się aktywów” jako zabezpieczenia.

– Zasadniczo to, co [Fed] zrobił, polegało na ochronie całego systemu bankowego, mówiąc: «Proszę, dajcie mi swoje (…) obligacje, a ja dam wam świeże dolary» – powiedział Hayes. – Ja i reszta rynku przejrzeliśmy to, ponieważ w zasadzie przyznali, że to oni spowodowali ten cały bałagan (…) i jest to jeden ze sposobów, w jaki można to naprawić, czyli: wydrukować więcej pieniędzy – dodał.

Od tego czasu cena bitcoina wzrosła i to dlatego Hayes twierdzi, że tego dnia rozpoczęła się hossa.

– Zasadniczo porzuciliśmy tę całą fasadę, że zależy nam na wartości dolara i wartości jakiejkolwiek waluty fiducjarnej – stwierdził.

To zmusiło traderów do rozważenia inwestowania w aktywa o stałej podaży, takich jak bitcoin, twierdził Hayes.

Pełna hossa zacznie się za rok?

Biznesmen jest zdania, że pełnoskalowa hossa zacznie się za okres od sześciu do 12 miesięcy.

Hayes powiedział, że nawet jeśli Fed i inne banki centralne będą kontynuować podwyżki stóp procentowych lub jeśli „wydrukują jeszcze więcej pieniędzy”, bitcoin nadal będzie radził sobie dobrze.

– W obu scenariuszach, niezależnie od tego, czy Fed podniesie, czy obniży [stopy], jesteśmy w dobrej sytuacji jako branża kryptowalut – spuentował swoją myśl.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments