Aplikacja mObywatel zamiast fizycznego prawa jazdy od 5 grudnia

264

aplikacja mObywatelKierowcy nie będą musieli od soboty, 5 grudnia, posiadać przy sobie uprawnień do kierowania pojazdem; wystarczy, że w swoich telefonach będą mieli zainstalowaną aplikację mObywatel, do której mogą dodać mPrawo Jazdy, przypomniała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

„Tego dnia w sklepach App Store i Google Play dostępna będzie aktualizacja zawierająca mPrawo Jazdy” – czytamy w komunikacie.

Po pobraniu i aktywowaniu aplikacji mObywatel wystarczy aktywować w niej mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. Aktywowanie tego modułu jest konieczne do korzystania z mPrawa Jazdy. Można je dodać klikając „+” w oknie głównym aplikacji. Jednak można to zrobić dopiero jutro, podano w materiale.

W trakcie kontroli drogowej policjanci sprawdzą uprawnienia w Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK), zawierającej informacje o wszystkich kierowcach. W Polsce krajowe prawo jazdy posiada 21 784 620 osób.

W mPrawie Jazdy znajdą się wszystkie dokumenty, które są dostępne w tradycyjnym prawie jazdy. Niektóre dane w tym cyfrowym dokumencie mogą różnić się od danych w tradycyjnym. mPrawo Jazdy prezentować będzie kody ograniczeń i dodatkowych uprawnień bez informacji dodatkowych, które są widoczne na tradycyjnym dokumencie.

Zdjęcie pobierane jest z mTożsamości i może różnić się od tego na tradycyjnym blankiecie. W mPrawie Jazdy wyświetli się po prostu zdjęcie, które masz w dowodzie osobistym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments