Amazon planuje zatrudnić 200 pracowników w Centrach Rozwoju w Polsce do końca 2023 r.

Udostępnij

AmazonAmazon planuje zatrudnić do końca przyszłego roku 200 nowych pracowników we wszystkich Centrach Rozwoju w Polsce, w tym w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, podała firma.

„Warszawskie biuro zatrudnia obecnie wielu specjalistów pracujących nad rozwojem innowacyjnych, globalnych produktów i usług Amazon. Do końca przyszłego roku firma planuje zatrudnić 200 nowych pracowników we wszystkich Centrach Rozwoju w Polsce, w tym w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, wspierając w ten sposób lokalną gospodarkę i zacieśniając współpracę z lokalnymi społecznościami, władzami oraz przedstawicielami uniwersytetów i uczelni. Wszystko po to, aby przyciągnąć nowe talenty i budować innowacyjne rozwiązania” – czytamy w komunikacie.

Aktualnie oferty kierowane są głównie do specjalistów, praktyków oraz teoretyków działających na polu nowych technologii.

„Amazon stara się być zawsze tam, gdzie rozwijają się nowe technologie. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasze Centra Rozwoju Technologii w największych miastach w Polsce. Stale zwiększamy zatrudnienie we wszystkich naszych polskich placówkach i oferujemy atrakcyjne miejsca pracy studentom i absolwentom najlepszych okolicznych uczelni. Obecnie Amazon zatrudnia w Polsce ponad 25 000 utalentowanych osób w swoich biurach korporacyjnych, dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki e-commerce, Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie oraz w biurach Amazon Web Services i w dziale obsługi klienta” – powiedziała dyrektorka zespołu odpowiedzialnego za globalny rozwój programu Alexa Text-To-Speech Lucyna Chwastowska, cytowana w komunikacie.

Przygoda Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce rozpoczęła się w 2013 r., kiedy firma nabyła gdańską spółkę IVONA Software opracowującą syntezator mowy, przypomniano w materiale.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r. Ponadto, Amazon stworzył ponad 23 000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również