Akcjonariusze Energi zdecydowali o wycofaniu akcji z obrotu na GPW

285

Grupa EnergaNadzwyczajne walne zgromadzenie Energi zdecydowało o wycofaniu akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

„Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w dniu 29 października 2020 roku podjęło uchwałę o wycofaniu z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 269 139 114 akcji spółki zwykłych na okaziciela serii AA oznaczonych w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. kodem ISIN PLENERG00022” – czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. PKN Orlen przejął 80% akcji Energi. We wrześniu koncern ogłosił wezwanie na pozostałe 20% akcji i przekazał Enerdze żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia ws. wycofania jej akcji z obrotu giełdowego.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments