4 października zapraszamy na konferencję online “W drodze na GPW”

610

Projekt “W drodze na GPW” to seria wystąpień przedstawicieli spółek oraz konferencja online, zaplanowana na 4 października. Tym razem wspólna inicjatywa StockWatch.pl i Strict Minds poświęcona jest spółkom niepublicznym. Zaproszeni goście będą dyskutować m.in. na temat stanu i przyszłości rynku crowdfundingowego, zmian prawnych, metod analizy, czy źródeł finansowania przedsiębiorstw w Polsce.

W drodze na GPWW ostatnich latach polski rynek crowdfundingowy bił kolejne rekordy. Według danych KNF, w 2021 r. w Polsce przeprowadzono 65 ofert przy udziale platform crowdfundingowych, z których emitenci pozyskali 101,5 mln zł. Wynik jest nie tylko o 32 proc. wyższy r/r, ale też rekordowy.

W dużej mierze jest to zasługa uproszczonych zasad organizacji emisji. W 2018 r. możliwe stało się przeprowadzanie emisji akcji i obligacji na kwotę do 1 mln euro na podstawie dokumentu ofertowego, którego nie musi akceptować KNF. Spowodowało to dynamiczny wzrost liczby emisji tego typu oraz podmiotów wspierających emitentów.

W lipcu 2022 r. miał miejsce kolejny przełom. W życie weszła ustawa o finansowaniu społecznościowym, która dostosowuje polskie prawo do przepisów unijnych. Maksymalna kwota emisji wzrosła z 1 do 2,5 mln euro (docelowo aż do 5 mln euro), a akceptowaniem dokumentów ofertowych zajmą się licencjonowane platformy.

– Obowiązujący od 2018 roku limit bezprospektowy dawał możliwość stosunkowo łatwego zorganizowania emisji akcji na kwotę kilku milionów złotych. Korzystały z tego głównie spółki, które nie były jeszcze rentowne, a nawet nie generowały jeszcze przychodów, przez co nie miały co liczyć na finansowanie bankowe. Jednocześnie brak jasnych regulacji i bezpośredniego nadzoru nad rynkiem sprawiał, że nie był on traktowany poważnie przez inwestorów giełdowych. W tym kontekście cieszą wprowadzone zmiany. Platformy będą musiały wziąć odpowiedzialność za oferty, jakość dokumentów ofertowych i sposób komunikacji. Doprowadzi to do ograniczenia ryzyka i wzrostu atrakcyjności emisji dla inwestorów – komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl

W trakcie serii czatów zaprezentują się podmioty, które już pozyskały finansowanie w ramach emisji akcji, są w jej trakcie lub planują jej przeprowadzenie. Serię uzupełni konferencja online, podczas której zaproszeni eksperci będą dyskutować m.in. na temat stanu rynku, zmian prawnych, metod analizy, czy źródeł finansowania przedsiębiorstw w Polsce.

– Tym razem podczas konferencji pochylimy się nad tematyką związaną z finansowaniem spółek niepublicznych. Jeden z paneli zostanie poświęcony zmianom w crowdfundingu. Poznamy też opinie spółek na temat różnych dróg pozyskania kapitału oraz zastanowimy się nad tym jakie szanse i wyzwania komunikacyjne niosą one za sobą. Na koniec poznamy sposoby analizowania projektów inwestycyjnych spółek niepublicznych. Jak zawsze dołożyliśmy wszelkich starań by i tym razem dostarczyć odbiorcom ogromną porcję wiedzy na jak najwyższym poziomie – mówi Sylwia Borowska, Head of Communications w agencji Strict Minds.

Udział w czatach i konferencji online jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Zapisy czatów i paneli dyskusyjnych pozostaną również na stałe na stronie StockWatch.pl dzięki czemu będzie można się z nimi zapoznać również po ich przeprowadzeniu.

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/w-drodze-na-gpw-seria-czatow-inwestorskich-i-konferencja-finalowa

Organizatorami projektu są portal o tematyce inwestycyjnej StockWatch.pl oraz agencja IR/PR Strict Minds. Partnerami projektu są platformy crowdfundingowe CrowdWay i CrowdConnect oraz fundusz Chiswick Creative Ventures. Partnerem honorowym jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Portal Portfel Polaka został patronem medialnym konferencji online “W drodze na GPW”.

Poprzedni artykułMike Novogratz mówi, co jest konieczne do kolejnej hossy na kryptowalutach
Następny artykułNieruchomości w Gruzji w kontekście wojny na Ukrainie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments