Zwrot podatku z zagranicy – z biurem podatkowym to nie takie straszne

zwrot podatku z zagranicy

Praca za granicą ma dla Polaków wiele korzyści, dlatego wyjazdy zarobkowe są bardzo popularne wśród naszych rodaków. Dla wielu osób jest to chwilowa przygoda, a niektórzy zostają w obcym kraju na stałe. Niezależnie na jaką ścieżkę się zdecydujemy, nie jesteśmy w stanie uniknąć jednego czynnika związanego z zatrudnieniem za granicą – podatków. Większość państw w Europie wymaga rozliczenia z podatku dochodowego, co może być sporym problemem w państwie, którego języka i przepisów nie znamy. Na szczęście mamy do dyspozycji biura podatkowe, które mogą załatwić wszystkie formalności za nas.

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych – jakie są z tego korzyści?

zwrot podatku z zagranicyWyjazd za pracą na zachód to szansa na wysokie zarobki i dobre warunki zatrudnienia. To ciekawa przygoda, podczas której możemy poznać nową kulturę, wielu ciekawych ludzi oraz zdobyć doświadczenie zawodowe. Bardzo często również istnieje szansa na zwrot podatku z zagranicy, ponieważ dla pracowników przewidziane są różnego rodzaju ulgi i świadczenia socjalne.

Poniżej przedstawimy, jak sprawy podatkowe prezentują się w niektórych państwach europejskich. Pomimo dużych podobieństw w rozliczeniach podatkowych, w poszczególnych krajach znajdziemy bowiem znaczące różnice, które powodują, że raz są one bardzo korzystne, a raz niezwykle uciążliwe. Oczywiście zależy to od wielu indywidualnych czynników, ale warto poznać ogólne zasady, zanim zdecydujemy się na wyjazd i rozpoczęcie pracy.

Zwrot podatku z Holandii

Po upłynięciu roku podatkowego w Holandii każdy pracownik posiadający legalne zatrudnienie powinien otrzymać od pracodawcy kartę podatkową Jaaropgave. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje o Twoich zarobkach i składkach zapłaconych na podatek dochodowy. To dzięki temu dokumentowi złożysz zeznanie podatkowe w urzędzie, co jest w tym kraju obowiązkowe dla każdego podatnika. Nie ma się jednak co martwić – istnieje duża szansa, że otrzymasz korzystny zwrot podatku z Holandii.

Jeżeli w tym samym roku uzyskałeś dochód również w naszym kraju lub pozostajesz polskim rezydentem podatkowym, nie zapomnij o rozliczeniu z polską skarbówką!

Zwrot podatku z Niemiec

W Niemczech nie każdy musi składać deklarację podatkową – taki obowiązek dotyczy wyłącznie rezydentów, czyli osób, które na terenie tego kraju przebywały dłużej niż 183 dni w danym roku podatkowym lub ich dochody z Niemiec stanowiły 90% światowych zarobków. Jeżeli zdecydujesz się wiec na krótki wyjazd zarobkowy, Finanzamt nie będzie oczekiwał od Ciebie złożenia deklaracji.

Zwrot podatku z Austrii

W przypadku legalnej pracy w Austrii rozliczenie dotyczyć będzie Cię jeśli spełniasz jeden z poniższych warunków:

  •  jesteś zameldowany w Austrii,
  • posiadasz nieograniczony obowiązek podatkowy,
  • zarobiłeś więcej niż 12 000 euro,
  • posiadałeś więcej niż jednego pracodawcę,
  • dostałeś pismo wzywające do rozliczenia.

Pamiętaj, że niezależnie od kraju, w którym pracowałeś, nie musisz zajmować się formalnościami na własną rękę. Skorzystaj z usług biura podatkowego Borsuk Podatki, a zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów. Zgłoś się do nas, a załatwimy Twój zwrot podatku z zagranicy!

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments