Zwrot podatku z zagranicy – z biurem podatkowym to nie takie straszne

510

Praca za granicą ma dla Polaków wiele korzyści, dlatego wyjazdy zarobkowe są bardzo popularne wśród naszych rodaków. Dla wielu osób jest to chwilowa przygoda, a niektórzy zostają w obcym kraju na stałe. Niezależnie na jaką ścieżkę się zdecydujemy, nie jesteśmy w stanie uniknąć jednego czynnika związanego z zatrudnieniem za granicą – podatków. Większość państw w Europie wymaga rozliczenia z podatku dochodowego, co może być sporym problemem w państwie, którego języka i przepisów nie znamy. Na szczęście mamy do dyspozycji biura podatkowe, które mogą załatwić wszystkie formalności za nas.

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych – jakie są z tego korzyści?

zwrot podatku z zagranicyWyjazd za pracą na zachód to szansa na wysokie zarobki i dobre warunki zatrudnienia. To ciekawa przygoda, podczas której możemy poznać nową kulturę, wielu ciekawych ludzi oraz zdobyć doświadczenie zawodowe. Bardzo często również istnieje szansa na zwrot podatku z zagranicy, ponieważ dla pracowników przewidziane są różnego rodzaju ulgi i świadczenia socjalne.

Poniżej przedstawimy, jak sprawy podatkowe prezentują się w niektórych państwach europejskich. Pomimo dużych podobieństw w rozliczeniach podatkowych, w poszczególnych krajach znajdziemy bowiem znaczące różnice, które powodują, że raz są one bardzo korzystne, a raz niezwykle uciążliwe. Oczywiście zależy to od wielu indywidualnych czynników, ale warto poznać ogólne zasady, zanim zdecydujemy się na wyjazd i rozpoczęcie pracy.

Zwrot podatku z Holandii

Po upłynięciu roku podatkowego w Holandii każdy pracownik posiadający legalne zatrudnienie powinien otrzymać od pracodawcy kartę podatkową Jaaropgave. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje o Twoich zarobkach i składkach zapłaconych na podatek dochodowy. To dzięki temu dokumentowi złożysz zeznanie podatkowe w urzędzie, co jest w tym kraju obowiązkowe dla każdego podatnika. Nie ma się jednak co martwić – istnieje duża szansa, że otrzymasz korzystny zwrot podatku z Holandii.

Jeżeli w tym samym roku uzyskałeś dochód również w naszym kraju lub pozostajesz polskim rezydentem podatkowym, nie zapomnij o rozliczeniu z polską skarbówką!

Zwrot podatku z Niemiec

W Niemczech nie każdy musi składać deklarację podatkową – taki obowiązek dotyczy wyłącznie rezydentów, czyli osób, które na terenie tego kraju przebywały dłużej niż 183 dni w danym roku podatkowym lub ich dochody z Niemiec stanowiły 90% światowych zarobków. Jeżeli zdecydujesz się wiec na krótki wyjazd zarobkowy, Finanzamt nie będzie oczekiwał od Ciebie złożenia deklaracji.

Zwrot podatku z Austrii

W przypadku legalnej pracy w Austrii rozliczenie dotyczyć będzie Cię jeśli spełniasz jeden z poniższych warunków:

  •  jesteś zameldowany w Austrii,
  • posiadasz nieograniczony obowiązek podatkowy,
  • zarobiłeś więcej niż 12 000 euro,
  • posiadałeś więcej niż jednego pracodawcę,
  • dostałeś pismo wzywające do rozliczenia.

Pamiętaj, że niezależnie od kraju, w którym pracowałeś, nie musisz zajmować się formalnościami na własną rękę. Skorzystaj z usług biura podatkowego Borsuk Podatki, a zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów. Zgłoś się do nas, a załatwimy Twój zwrot podatku z zagranicy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments