Zwiększony ruch pojazdów wojskowych 1 maja – ruszają ćwiczenia

159

Oficer prasowy Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz poinformowała dziś, że w ramach ćwiczenia, od niedzieli 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Wojsko rozpoczyna ćwiczenia na polskich drogach Pojazdy wojskowe

Oficer prasowy wyjaśniła również, że przybycie i przejazd kolumn będzie również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Kolumny pojazdów wojskowych będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się także w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Z kolei przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Wojsko apeluje by nie publikować zdjęć i nie ujawniać informacji w sieci

Wojsko zwróciło się z apelem, aby chronić dane dotyczące przejazdów kolumn wojskowych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć bowiem negatywne konsekwencje dla polskiego systemu bezpieczeństwa i obronności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments