Dzień Inwestora Indywidualnego

Do obsady The Pope: Power & Sin dołączyli znani włoscy aktorzy!

Informacja prasowa

Udostępnij

Tomaso ThellungZnakomici włoscy, angielskojęzyczni aktorzy podłożą głosy kluczowym postaciom gry The Pope Power & Sin – oczekiwanego projektu Forestlight Games. Wśród nich znaleźli się m.in. Tomaso Thellung – aktor i producent teatralny, Vito Buchicchio – aktor, wokalista oraz model oraz Anna Gallarati – aktorka dubbingowa. Premiera gry fabularnej z elementami strategii i RPG, która pozwoli wcielić się graczom w rolę Papieża Aleksandra VI, zadebiutuje w sklepie Steam pod koniec 2021 roku. Wcześniej studio udostępni prolog gry.

Z dużą satysfakcją mogę ogłosić, że udało nam się zaprosić do współpracy przy The Pope: Power & Sin popularnych włoskich aktorów teatralnych i dubbingowych, którzy użyczą swoich głosów kluczowym postaciom w anielskiej wersji gry. Ich obecność w projekcie jeszcze bardziej uwiarygadnia klimat włoskiej kultury i historii z przełomu XV i XVI wieku, w których osadzona jest fabuła naszego projektu – mówi Tomasz Mazur prezes zarządu Forestlight Games.

Projekt pozwoli graczom wcielić się w rolę biskupa Rzymu, który będzie walczył o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę struktur kościelnych, jednak nie zapominając o własnych ludzkich potrzebach. Gra o polityczno-strategicznym charakterze inspirowana jest życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję Papieża w latach 1492-1503, jako Aleksander VI.

Głosu głównej postaci użyczy Tomaso Thellung, włoski aktor i producent teatralny, założyciel i dyrektor artystyczny The International Theatre, który, co ciekawe, w przeszłości wcielał się już w rolę Rodrigo de Borje w świetnie przyjętej sztuce Voce di Dio. Grał u boku takich gwiazd jak Massimo Wertmuller i Ennio Coltorti – mówi Tomasz Mazur.

Vito BuchicchioGłosu postaci Cesare Borgiau użyczy Vito Buchicchio, włoski aktor, wokalista oraz model, znany m.in. z seriali telewizyjnych takich jak Don Matteo oraz Non è stato mio figlio. Głos Anny Gallarati, aktorki dubbingowa usłyszymy podczas spotkania z Killer Nun. Od 2017 roku Gallarati pracuje ze studiami filmowymi z całego świata, czego owocem są projekty dostępne m.in. na Netflix, Prime Video i Apple TV. Aktorka współpracuje także z takimi platformami jak Audible, czy Storytel.

Na mocy zawartych umów, do obsady dołączyli także Virginia Billi, Mariaelena Mandelli, Elio Pagano oraz Eros Emmanuil Papadakis.

Historia Papieża to projekt, w którym pokładamy duże nadzieje. Ufam, że dzięki świetnie ukazanym postaciom w historycznych wnętrzach, a także nieprzeciętnej i ciekawej fabule ze sporą domieszką kontrowersji tytuł znajdzie szerokie grono odbiorców. W produkcji stawiamy na fabułę, ale także oryginalność oraz jakość, dlatego dbamy o najmniejszy szczegół produkcji – mówi Tomasz Mazur.

Premiera tytułu planowana jest pod koniec 2021. Wcześniej studio wyda prolog gry. – Chcemy, aby w dalszej perspektywie, tytuł był dostępny nie tylko na konsole, ale także w specjalnej wersji na urządzenia mobilne za którą odpowiedzialna będzie nasza spółka zależna Pixel Trapps – dodaje prezes zarządu Forestlight Games.

The Pope: Power & Sin to obecnie najpopularniejszy tytuł w portfolio Forestlight Games. Wishlista projektu przekroczyła 21 tys. i cały czas bardzo stabilnie rośnie. Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest większościowym udziałowcem Forestlight Games. Karta Steam: The Pope: Power & Sin na Steam.

O Spółce

Forestlight GamesForestlight Games działa na rynku od 2019 roku. Studio z Grupy PlayWay zajmuje się produkcją i wydawaniem gier na PC i konsole. Forestlight Games ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, której jest wydawcą. Tytuł był nominowany do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons.

Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w połowie 2021 roku.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również