Znamy wyniki kolejnego sondażu. PiS nadal na czele

pis

W dniach 26-29 sierpnia 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków. Jakie wyniki otrzymano?

PiS liderem

Początek nowego sezonu politycznego oznacza większą liczbę sondaży politycznych.

I tak, zgodnie z nowym badaniem Reasearch Partner, gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby ponownie Zjednoczona Prawica. Na koalicję PiS i Solidarnej Polski zagłosowałoby 35,2% respondentów.

Z kolei największa siła opozycyjna, Koalicja Obywatelska, uzyskałaby poparcie tylko 25,6% Polaków. Polska 2050 Szymona Hołowni zajęła 3. miejsce z poparciem 8,2% ankietowanych.

Na 4. pozycji znajduje się Lewica (w praktyce sojusz SLD, Wiosny i Razem) z wynikiem 8,0% badanych. Do Sejmu weszłaby też Konfederacja z poparciem 5,3% głosów.

Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Warto jednak podkreślić, że ponad 10% badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. 44,3% ankietowanych odpowiedziało zaś, że „zdecydowanie” poszłoby do urn, 15,2% „raczej tak”. Daje nam to frekwencje na poziomie 59,5%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 26-29.08.2022, na ogólnopolskiej próbie 1086 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments