Zaskocz bliskich szalonym prezentem – ile to kosztuje?

Udostępnij

Coraz bliżej grudzień, a co za tym idzie – Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Oznacza to, że z reguły to właśnie teraz zaczynamy myśleć o prezentach dla najbliższych. Najczęściej, pragniemy im podarować coś wyjątkowego i niezapomnianego. Nierzadko jednak brakuje nam pomysłów. W takiej sytuacji, gdy nic spersonalizowanego nie przychodzi nam do głowy, a nie zamierzamy zdecydować się na jakiś pospolity banał, warto postawić na coś zaskakującego i szalonego. O jakich ekscytujących prezentach tutaj mowa? Kilka propozycji zaprezentujemy poniżej. Pierwsza z nich to:

Skok ze spadochronem Spadochroniarze w locie

Opis atrakcji

Skoki spadochronowe to sztuka spadania z dużej wysokości. Po pierwsze jest to całkowicie bezpieczna forma powietrznej zabawy. Co ważne, podczas tej przygody spadochroniarzowi cały czas towarzyszyć będzie wykwalifikowany instruktor, który zadba o komfort i bezpieczeństwo podczas skoku. Obdarowana osoba nie będzie musiała się martwić o to kiedy otworzyć spadochron. Specjalista poprowadzi jej lot dzięki czemu, będzie mogła napawać się gigantyczną dawką adrenaliny i emocji płynących z tego niebywałego doświadczenia. Tak naprawdę jednak emocji, które temu towarzyszą nie da się właściwie opisać – trzeba je przeżyć na własnej skórze.

Jak zorganizowana jest taka atrakcja? Po pierwsze, zanim obdarowana osoba uda się podbijać niebieskie przestworza, czekać ją będzie krótkie szkolenie. Będzie ono miało na celu przekazanie jej wszystkich ważnych zasad na temat skoku spadochronowego. Następnie pora na odpowiedni kostium. Bliska nam osoba otrzyma specjalny kombinezon i gogle, które będą chronić jej oczy podczas skoku. Następnie adrenalina zacznie wzrastać wraz z unoszeniem się samolotu, na którego pokładzie będzie się znajdować. Kiedy, wraz z instruktorem, wzniesie się już na umówioną wysokość – wynoszącą minimum 3 tysiące metrów – czekać tam będzie finał atrakcji.

Dla kogo?

Skok ze spadochronem to świetny prezent dla każdego, kto lubi w życiu poczuć dreszcz adrenaliny. To również doskonały podarunek dla tych, którzy chcieliby spróbować czegoś zupełnie innego, poznać coś, czego jeszcze wcześniej nie doświadczyli. Nie da się bowiem porównać tego uczucia z jakimkolwiek innym. Z całą pewnością więc bliska nam osoba nie zapomni tego doświadczenia do końca życia.

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje skok ze spadochronem? Ceny voucherów na tę atrakcję zawierają się w przedziale od 500 do 1000 złotych, w zależności od lokalizacji czy dodatkowych opcji, takich jak choćby filmowanie lotu.

Jazda po torze wyścigowym Lamborghini na torze wyścigowym

Opis atrakcji

Motoryzacja to bez wątpienia piękny sport, który skradł serca milionów ludzi na całym świecie. W końcu któż z nas nie marzył by pościgać się po torze wyścigowym za kierownicą zjawiskowej, zapierającej dech i niewiarygodnie szybkiej maszyny ze stajni Lamborghini lub Ferrari? Wielu z nas już sama myśl o takiej przygodzie przyprawia o gęsią skórkę i przyspiesza bicie serca.

Co więcej, przejażdżka po torze wyścigowym to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego kierowcy. Kręte i wymagające odcinki oraz długie proste pozwalają w pełni przetestować potencjał supersamochodu, a ryk potężnego silnika przyprawia o gęsią skórkę. Takie doświadczenie z całą pewnością zostanie zapamiętane na całe życie.

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje jazda po torze wyścigowym? Ceny voucherów na tę atrakcję zawierają się w przedziale od 200 do nawet 2000 złotych, w zależności od lokalizacji, liczby okrążeń czy oczywiście wyboru auta.

Lot szybowcem Szybowiec w locie

Opis atrakcji

Szybowiec nie ma silnika, co powoduje, że swoją przygodę w chmurach zaczyna z pomocą wyciągarki lub samolotu. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości linka holownicza odczepia szybowiec i to właśnie wtedy rozpoczynają się naprawdę niezapomniane doznania. Co się wtedy dzieje?

Wyobraźmy sobie, że siedzimy na pokładzie bezsilnikowego samolotu. Już po kilku sekundach unoszenia się, znajdujemy się w przestworzach na wysokości ponad 300 metrów. Zamykamy na chwilę oczy i momentalnie odczuwamy, jak endorfiny wędrują do każdej komórki naszego ciała. Powoduje to poczucie całkowitej wolności i pozbawia wszelkich codziennych zmartwień czy trosk. Następnie rozglądamy się dookoła i widzimy z zupełnie innej niż dotychczas perspektywy piękne, malownicze krajobrazy…

Voucher na lot szybowcem obejmuje szkolenie teoretyczne, podczas którego pilot przybliży bliskiej nam osobie zasady, dzięki którym szybowiec lata oraz warunki bezpieczeństwa podczas lotu. Następnie obdarowana osoba zasiądzie w szybowcu i będzie mogła delektować się nieziemskimi widokami, które zostaną z nią do końca życia.

Bez względu na wiek, lot szybowcem dostarczy potężnych emocji. Jeśli natomiast pragniemy podarować taki prezent naszej partnerce/partnerowi, świetnym pomysłem okaże się lot szybowcem dla dwojga.

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje lot szybowcem? Ceny voucherów na tę atrakcję zawierają się w przedziale od 150 do 800 złotych, w zależności od lokalizacji oraz tego czy decydujemy się na lot w pojedynkę czy we dwoje.

Lot paralotnią Lot paralotnią w górach

Opis atrakcji

Lot paralotnią to atrakcja, która dostarcza niesamowitych emocji na wysokości kilkuset metrów. Od podobnych statków powietrznych, czyli motoparalotni i motolotni różni ją jednak brak silnika oraz specyficzny kształt skrzydła. Skrzydło paralotni najłatwiej skojarzyć z tym spadochronowym. Specyficzna budowa paralotni pozwala na dokładne sterowanie, a przy dobrych warunkach także wykonywanie akrobacji. Co czeka obdarowaną osobę podczas lotu? Niezakłócony spokój, wspaniałe widoki oraz komfort swobodnego szybowania zapewniony przez doświadczonego paralotniarza.

Zazwyczaj sezon paralotniarski wypada od kwietnia do końca września. Co jest potrzebne do latania paralotnią? Odpowiednie obuwie, wygodne ubranie oraz obowiązkowo kask, który bliska nam osoba otrzyma od realizatora. Start rozpoczyna się zależnie od lokalizacji – ze szczytu zbocza, lub z pomocą specjalnej wyciągarki. Gdy już obdarowana osoba znajdzie się na odpowiedniej wysokości, zaczyna się najprzyjemniejsza część atrakcji, czyli szybowanie na wysokości od 400 do 800 metrów.

Dla kogo?

Paralotniarstwa powinny spróbować wszystkie osoby, które zafascynowane są chmurami oraz wszyscy, którzy chcieliby wzbić się ponad ziemię. Do wykonania lotu nie są wymagane specjalne uprawnienia, ani badania lekarskie. Wystarczy ogólny dobry stan zdrowia i chęć doświadczenia wspaniałej przygody. Brak szczególnych wymagań czyni paralotniarstwo sportem dostępnym praktycznie dla każdego. Każdy, kto otrzyma prezent w postaci lotu paralotnią, będzie miał okazję spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, na chwilę oderwać się od ziemskich spraw i pobujać w obłokach.

Ile to kosztuje?

Ile kosztuje lot paralotnią? Ceny voucherów na tę atrakcję zawierają się w przedziale od 150 do 450 złotych, w zależności od lokalizacji.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również