Zarobki w handlu 2021 – ile zarabia się na kasie w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie, Dino i Aldim?

575

Praca w handlu w 2020 roku okazała się wyjątkowo ważna i trudna. Pracodawcy dużych sieci handlowych doceniali więc swoich podwładnych licznymi premiami. Także w 2021 roku pracownicy mogli liczyć na podwyżkę, o czym znane sieci marketów chętnie informowały media. Ile więc obecnie zarabia się na kasie w poszczególnych sieciach handlowych? Stawki mogą zaskakiwać, o czym przekonamy się poniżej. Na początek największa sieć dyskontów w Polsce, czyli Biedronka:

Ile zarabia się na kasie w Biedronce?

W tym roku pracownicy Biedronki nie powinni narzekać na swoje wynagrodzenie. Już na początku roku najpopularniejsza sieć sklepów w Polsce podniosła pensje wszystkich pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych pensje o 200 złotych brutto miesięcznie. Okazuje się więc, że już na starcie osoby pracujące na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na wynagrodzenia w przedziale od 3250 do 3600 złotych miesięcznie brutto (w zależności od lokalizacji placówki), wliczając w to nagrodę za obecność w pracy. Co więcej, po trzech latach stawki te rosną do poziomu 3400 – 3850 PLN brutto miesięcznie.

Jeronimo Martins Polska zatrudnia obecnie około 70 tysięcy osób, pracujących w ponad 3 tysiącach sklepów Biedronki w naszym kraju.

Ile zarabia się na kasie w Lidlu? Sklep Lidl

Rekordowe wynagrodzenie na kasie w Lidlu

Lidl także zdecydował się na podwyżki pensji pracowników w 2021. Z początkiem marca ich wynagrodzenia wzrosły o 150-200 złotych brutto miesięcznie. Co więcej, okazuje się, że druga najpopularniejsza sieć dyskontów w Polsce oferuje swoim pracownikom wyższe zarobki niż konkurencja. Mowa tu o stawkach na start rzędu od 3550 do 4350 złotych brutto miesięcznie. Ponadto, po roku pracy pensja wzrasta do poziomu od 3650 do 4550 PLN brutto miesięcznie, a po dwóch latach wynosi już od 3900 do 4800 złotych brutto miesięcznie.

Dodatkowe informacje

Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Co więcej, zarząd Lidla postanowił uhonorować wkład i zaangażowanie wszystkich pracowników firmy i w związku z tym każda osoba o minimum półrocznym stażu pracy otrzyma jednorazową nagrodę roczną. Jej wysokość wyniesie od 10% do 50% wartości miesięcznego wynagrodzenia.

Obecnie Lidl zatrudnia w naszym kraju około 24 tysiące osób i obecnie poszukuje aż 2600 kolejnych pracowników.

Ile zarabia się na kasie w Kauflandzie? Logo sieci handlowej Kaufland

Kaufland, który podobnie jak Lidl należy do Grupy Schwarz, także podniósł pensje swoich pracowników wraz z początkiem marca. Podwyżki wyniosły 200 złotych brutto miesięcznie. W efekcie osoby pracujące na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą obecnie liczyć w tej sieci sklepów na wynagrodzenie od 3200 do 4100 złotych brutto miesięcznie. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji i stażu pracy. Co jednak bardzo ważne, w wysokość tego wynagrodzenia wliczone jest już 500 złotych dodatku motywacyjnego za stuprocentową frekwencję w pracy.

Ile zarabia się na kasie w Aldim? Wózek sklepowy w sieci handlowej Aldi

Wraz z początkiem 2021 roku sieć sklepów Aldi także podniosła pensje swoich pracowników. Podwyżki wyniosy jednak prawdopodobnie mniej niż u konkurencji, ponieważ od 3 do 10%. Wiadomo także, że aktualnie zarobki osoby pracującej na stanowisku kasjer-sprzedawca w tej sieci zaczynają się od 3 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Nie wiadomo jednak ile wynosi płaca maksymalna.

Warto dodać, że Aldi zatrudnia w naszym kraju około 2900 osób, z których aż 80% to kobiety.

Ile zarabia się na kasie w Dino?

Popularna polska sieć handlowa z kolei nie chce zdradzać zarobków osób pracujących na stanowisku kasjer-sprzedawca. Bazując jednak na informacjach publikowanych przez pracowników w sieci, udało się ustalić, że całościowe wynagrodzenie zależy od obrotów sklepu – pracownicy sami więc zapracowują sobie na premię. Natomiast podstawę wypłaty stanowi najniższe wynagrodzenie krajowe – czyli obecnie 2800 złotych brutto miesięcznie, a wyrabiane nadgodziny są płatne.

Podsumowanie

Jak więc widzimy zarobki osób na stanowisku kasjer-sprzedawca w popularnych sieciach handlowych wcale nie są tak rozczarowujące, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać – jeśli mowa o Lidlu, Biedronce i Kauflandzie. Zwłaszcza jeśli te stawki porównamy z wynagrodzeniem nauczycieli kontraktowych z tytułem magistra bez przygotowania pedagogicznego lub z licencjatem i przygotowaniem pedagogicznym. W tym roku wynoszą one zaledwie 2823 złote brutto miesięcznie. Zarobki na kasie w największych sieciach handlowych wyraźnie przewyższają także wynagrodzenie lekarzy i lekarzy dentystów odbywających staż. Ich wysokość w 2021 roku to 2900 PLN brutto miesięcznie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments