Wystartowała Publiczna Oferta Obligacji Serii A Sun Farms sp. z o.o.

Udostępnij

We wtorek 13 kwietnia 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej na Obligacje Serii A projektanta i dewelopera farm fotowoltaicznych – Sun Farms sp. z o.o. Wartość emisji wynosi 4 mln zł. Do objęcia jest 4 000 Obligacji Serii A z oprocentowaniem 8%. Zapisy  przyjmowane są do 28 kwietnia 2021 roku.

Dominującą działalnością Sun Farms sp. z o.o. jest projektowanie farm fotowoltaicznych. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu projektów inwestycyjnych związanych z budową farm fotowoltaicznych aby sprostać przyszłym jak i obecnym wymaganiom inwestorów branżowych, firm wykonawczych oraz funduszy inwestycyjnych. Spółka zajmuje się wyborem lokalizacji, kompleksowym projektowaniem i pozyskaniem kompletu pozwoleń budowlanych umożliwiającym budowę i eksploatację farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy minimum 1 MW. Obszar działalności Sun Farms obejmuje całą Polskę. W przyszłości spółka planuje budowę elektrowni celach produkcji i sprzedaży energii.

Celem emisji Obligacji Serii A Sun Farms sp. z o.o. jest pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na finansowanie tworzenia dokumentacji projektowej w zakresie farm PV .

– W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczący wzrost dynamiki powstawania farm fotowoltaicznych w Polsce. Wykorzystując ten trend, chcemy pozyskać kapitał dłużny niezbędny do finansowania dalszego tworzenia dokumentacji projektowej w zakresie farm PV. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty za pośrednictwem Prosper Capital Dom Maklerski S.A.   – komentuje Arkadiusz Kret, Prezes Zarządu Sun Farms sp. z o.o.

Wartość Oferty Publicznej Obligacji Serii A Sun Farms sp. z o.o. wynosi 4 mln zł. Oprocentowanie obligacji ustalono na poziomie 8%. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zapisy na obligacje przyjmowane są do 28 kwietnia 2021 roku w punktach Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz za pośrednictwem platformy online PCDM. Minimalny zapis wynosi 5 tysięcy złotych.

– Jednym z kluczowych segmentów wskazanych w strategii rozwoju Prosper Capital Dom Maklerski jest wsparcie dla Emitentów z branży energetyki odnawialnej. Pomagamy spółkom z branży OZE pozyskiwać kapitał, umożliwiając ich dalszy rozwój. Cieszymy się, że w gronie naszych Emitentów znalazła się kolejna spółka z tego sektora. Liczymy na to, że emisja Obligacji Sun Farms pozwoli spółce istotnie zwiększyć skalę działalności poprzez rozszerzenie portfela realizowanych projektów – komentuje Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Więcej informacji o Sun Farms sp. z o.o. oraz szczegółowe informacje związane z emisją dostępne są na stronie  internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A. – https://www.pcdm.pl/emisja-obligacji-sunfarms/

Najnowsze

Zobacz również