Wyczekiwane Diablo 4 – Blizzard pod ostrzałem graczy. Coś poszło nie tak

474
Diablo

W miniony weekend gracze, którzy zamówili Diablo IV w przedsprzedaży, uzyskali wczesny dostęp do beta-testów. Uzyskali oni w ten sposób możliwość poznania wczesnej fazy gry w Diablo 4 od podszewki. Beta zapewniła przedsmak kampanii fabularnej w ramach Prologu oraz całego Aktu I.

Niestety, podczas tych weekendowych beta-testów nie obyło się bez gorzkich słów skierowanych w stronę Blizzarda. Wielu graczy nie pozostawia na deweloperach suchej nitki, porównując nadciągającą produkcję do gry mobilnej czy wcześniejszych odsłon.

Społeczność zwróciła tutaj przede wszystkim uwagę na przyjęty przez studio styl artystyczny, który wielu fanom marki bardzo się nie spodobał.

Gracze krytykują oprawę graficzną Diablo 4 Diablo

Po weekendowych beta-testach liczni sympatycy serii Diablo mocno krytykowali Blizzarda za jakość oprawy wskazując, że nie będziemy mieć do czynienia z produkcją czerpiącą garściami z najlepszych odsłon serii, gdyż brakuje jej mrocznego klimatu i grafiki odznaczającej się wysokim poziomem.

Nie da się ukryć, iż rzeczywiście oprawa graficzna Diablo 4 nie jest najwyższych lotów. Co gorsza, gracze zarzucają twórcom, że Diablo 4 zaliczyło ogromny spadek jakości względem tego, co Blizzard publikował wcześniej, w materiałach promocyjnych.

To z kolei daje nam odpowiedź na podejrzanie niskie wymagania sprzętowe gry. Po weekendowych beta-testach część graczy nawet otwarcie twierdzi, że Diablo 4 wygląda jak… produkcja mobilna.

Uwagi graczy dotyczące rozgrywki

To jednak nie wszystko. Doświadczeni sympatycy serii Diablo mają także zastrzeżenia do najnowszej odsłony gry, dotyczące samej rozgrywki. Oto, co według nich powinno zostać poprawione:

  • Drzewka umiejętności są małe i mogą nie zaoferować odpowiedniej ilość personalizacji dla graczy zainteresowanych tak zwanym “endgamem”
  • Umiejętności ostateczne potrzebują osobnego, siódmego slotu na pasku. Aktualnie lepiej jest używać “zwykłych” zdolności, które odnawiają się szybciej
  • Klejnoty wymagają osobnej kategorii w ekwipunku
  • Ekwipunek wymaga opcji filtrowania przedmiotów
  • Lochy mają powtarzalny rozkład i wymagają większej losowości

Za co gracze chwalą Diablo 4?

Trzeba jednak zauważyć, że liczne aspekty gry spotykają się z niemalże jednogłośnym zachwytem graczy.

Entuzjaści serii są bardzo zadowoleni, że Diablo 4 zdecydowanie mocniej, niż ostatnia część stawia na fabułę, zaskakując ciekawą historią opowiadaną między innymi poprzez sceny przerywnikowe, których jest więcej, niż można się było spodziewać.

Z aprobatą spotkał się również nowy system walk, który uznano za połączenie stylu przywodzącego na myśl Diablo 2 z nutą nowoczesności.

Blizzard uwzględni feedback społeczności i poprawi Diablo 4? Diablo

Warto dodać, że studio Blizzard znane jest z tego, iż zwraca ono ogromną uwagę na sygnały zwrotne od społeczności, dlatego możemy przypuszczać, że po zakończeniu beta-testów deweloperzy odniosą się do wszelkich uwag i przyjrzą się niektórym niedogodnościom.

Nie wiadomo jednak, czy drastyczna zmiana oprawy graficznej i ogólnej atmosfery produkcji będzie w ogóle możliwa.

Otwarta beta Diablo 4 już w najbliższy weekend

Na koniec warto dodać, że w nadchodzący weekend ruszą otwarte beta-testy Diablo 4. Ich start będzie miał miejsce 24 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego, a zakończą się one 27 marca o godzinie 21:00. W tym czasie każdy będzie mógł samodzielnie zapoznać się z nadchodzącym hitem Blizzarda.

22 marca o godzinie 17.00 udostępniona zostanie możliwość wczesnego pobrania gry. Ta sekcja zostanie w przyszłości zaktualizowana i uzupełniona o odpowiednie informacje.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments