Wolumen obrotu ETF etheru jest niski

Wolumen obrotu i ogólne zainteresowanie funduszami opartymi na futures ETH wprowadzonych w tym tygodniu jest niskie.

ETF futres etheru

2 października uruchomiono łącznie aż dziewięć funduszy ETF na kontrakty terminowe na etherze, ale początkowe wolumeny obrotu na nich były niskie.

Analityk Bloomberga ds. rynku ETF, Eric Balchunas, powiedział, że w przypadku funduszy ETF futures ETH odnotowano „dość niezły wolumen”, dodając, że do południa obrót wynosił mniej niż 2 miliony dolarów. Było to „mniej więcej normalne dla nowego ETF-u” – dodał. Porównał to do pierwszego ETF-u futures na bitcoiny, BITO. Osiągnął lepsze wyniki, ale został uruchomiony w szczytowym okresie hossy w październiku 2021 r.

CIO MV Capital, Tom Dunleavy, dodał:

„Jedyne, co się liczy, to kupowanie na rynku spot, które ułatwia ETF rynku spot”.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Jego zdaniem jeśli dziesięć lub dwanaście spotowych funduszy ETF zostanie zatwierdzonych dla BTC lub ETH, „oznacza to zakup na rynku o wartości od 500 milionów do 1 miliarda dolarów”. „Ma to ogromne znaczenie z punktu widzenia działań cenowych” – dodał, po czym doszedł do wniosku, że „fundusze ETF typu futures nie ułatwiają tego ukrytego popytu”.

Prezes ETF Store, Nate Geraci, powiedział, że emitenci wyraźnie czuliby się pewniej, jeśli chodzi o zatwierdzenie przez SEC ETF-ów spot bitcoina. Zacytował kilka komentarzy z CNBC:

CIO Bitwise Matt Hougan powiedział: „Spodziewam się, że w tym roku kalendarzowym pojawi się ETF typu spot na bitcoina”, natomiast dyrektor generalny VanEck, Jan van Eck, skomentował: „Wygląda na to, że na początku 2024 r. prawdopodobnie zobaczymy produkt typu spot”.

Reakcja cenowa etheru

Dziś 1 ETH kosztuje 1638 USD, co oznacza skok o 3 proc. w skali tygodnia, zaś od wczoraj cena spadła o 2 proc..

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments