Wiemy, ile zebrał WOŚP

Udostępnij

243 259 387,25 zł – aż tyle zebrała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

WOŚP podsumował ostatni finał

O obecnej skali Orkiestry wiele mówią liczby. W czasie tegorocznego finału WOŚP uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą, którzy zbierali pieniądze do puszek. Przygotowano 225 tys. wspominanych puszek oraz 35,7 mln naklejek-serduszek w wersji polskiej i ponad 1,55 mln w wersji angielskiej. Do tego doszło 1,6 tys. orkiestrowych sztabów. Pieniądze zbierano nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Islandii, USA, Nowej Zelandii, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Singapurze i w Arabii Saudyjskiej.

Od początku swojej działalności fundacja Jurka Owsiaka zebrała 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń.

Wiadomo, na co zostaną wydane środki, jakie zostały zebrane w ramach 31. Finału WOŚP. Będą to m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF; analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego; zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych; systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń i komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również