Wieloryby kupują ETH

46
ETH, BTC i dolary

Z danych nowych onchain wynika, że wieloryby z sieci Ethereum kupiły ostatnio ethery (ETH) o wartości aż 425 milionów dolarów, co może być pozytywnym sygnałem dla tego waloru.

Wieloryby Ethereum kupują

Jak zauważył analityk Ali w poście na X, wieloryby ETH dokonały ostatnio kilku dużych zakupów. W efekcie wartość portfeli wielorybów Ethereum ostatnio znacznie wzrosła. Duzi inwestorzy kupili w skali tylko 24 godzin około 260 000 ETH o wartości około 423 milionów dolarów według aktualnego kursu wymiany. Dziś więc wieloryby posiadają około 27,03 miliona ETH, co oznacza, że inwestorzy ci stoją za około 22,5% całej podaży kryptowaluty znajdującej się w obiegu.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Ta akumulacja wielorybów Ethereum jest oczywiście dobrym sygnałem dla tego waloru. Możliwe, że duzi inwestorzy obstawiają, że na rynku pokaże się wkrótce ETF Ark 21Shares Ethereum. To potencjalny pierwszy ETF rynku spot etheru, jaki może powstać w USA. Wniosek o jego założenie złożyły ostatnio wspólnie ARK Invest i 21Shares.

Złożenie tego ostatniego wniosku następuje po złożeniu wielu wniosków o utworzenie bardzo pożądanego przez rynek funduszu ETF na bitcoiny typu spot. W zeszłym tygodniu SEC ogłosiła jednak, że opóźnia podjęcie decyzji w sprawie wszystkich tych wniosków. Ta ma zapaść dopiero 17 października, choć Komisja może przesunąć termin do marca 2024 r.

Do tego wielu inwestorów oczekuje zatwierdzenia przez SEC pierwszego funduszu ETF opartego na kontraktach terminowych na ether. Decyzja SEC spodziewana jest w połowie października lub nawet wcześniej. Powstanie takiego ETF-a może doprowadzić do skoku ceny ETH i do tego otworzyć furtkę dla ETF-a rynku spot ETH.

Kurs ETH

Dziś 1 ETH kosztuje 1631 USD, co przekłada się na 4 proc. spadku w skali 7 dni. Od wczoraj cena mocno się nie zmieniła.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi 39, co oznacza neutralne nastawienie inwestorów do ETH.

Ether pozostaje najważniejszą kryptowalutą rynku, zaraz po bitcoinie.  Wiele osób uważa, że ETH może przy kolejnej hossie wyprzedzić BTC pod kątem kapitalizacji rynkowej, a tym samym przejąć koroną po „królu”.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments