Wielka Brytania uznała aktywa kryptowalutowe za instrumenty finansowe

Udostępnij

Wielka Brytania uznaje aktywa kryptowalutowe za instrumenty finansowe.

Wielka Brytania, kryptowaluty i instrumenty finansowe

Promień światła dla branży kryptowalut pojawił się pośród wszystkich ostatnich zawirowań gospodarczych i politycznych w Wielkiej Brytanii.

Parlament zebrał się 25 października, aby omówić proponowaną ustawę o usługach i rynkach finansowych w celu naprawy sytuacji gospodarczej po wyjściu kraju z Unii Europejskiej. Zaproponowano kilka poprawek do ustawy, w tym jedną o uznaniu kryptowalut za regulowane instrumenty finansowe.

Według doniesień, minister finansów, Andrew Griffith, powiedział, że kryptowaluty należy traktować jak wszystkie inne aktywa finansowe.

– Istotą jest tutaj traktowanie ich [kryptowalut] jak inne formy aktywów finansowych i nie faworyzowanie ich, ale także objęcie ich po raz pierwszy zakresem regulacji- powiedział.

Ustawodawcy przystąpili następnie do głosowania za wprowadzeniem poprawki do  stosownej ustawy.

Obecne ustawodawstwo rynkowe, wprowadzone przez ówczesnego ministra finansów, Rishi Sunaka, wkrótce premiera UK, zawiera nową klauzulę, która „wyjaśnia, że ​​aktywa kryptowalutowe mogą zostać objęte zakresem istniejących przepisów” ustawy o usługach finansowych i rynkach z 2000 r.

Według Griffitha nowe prawo zapewni Skarbowi większą elastyczność w zakresie regulacji. Dodał:

„Skarbiec skonsultuje swoje podejście z branżą i zainteresowanymi stronami przed wykorzystaniem uprawnień, aby zapewnić, że ramy odzwierciedlają wyjątkowe korzyści i zagrożenia związane z działalnością kryptowalut”.

Nominacja Rishi Sunaka, byłego ministra ds. finansów, na premiera została w dużej mierze przyjęta ciepło przez społeczność kryptowalut.

Skok na rynku kryptowalut

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut ponownie przekroczyła 1 bilion dolarów po raz pierwszy od trzech tygodni, z 5% skokiem w ciągu dnia.

Bitcoin powrócił powyżej psychologicznego poziomu 20 000 USD i w momencie pisania tego tekstu notował wzrost o 4,6% do 20 206 USD.

Według CoinGecko wartość Ethereum wzrosła aż o 10,2% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając sześciotygodniowe maksimum wynoszące 1484 USD.

Jednak świętowanie byłoby przedwczesne, bowiem kryptowaluty znajdują się nadal w swoim kanale o ograniczonym zasięgu. Nie doszło jeszcze do wybicia poza jego granice.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również