Zainteresowanie „Wiedźminem 3” większe niż w dniu premiery gry

358

Mamy zaskakujące informację dla fanów „Wiedźmina”. Zainteresowanie „Wiedźminem 3” jest obecnie na wyższym poziomie niż w momencie premiery gry – wynika z danych SteamChart. Oczywiście stoi za tym nowy serial Netfliksa, który opowiada o losach białowłosego pogromcy potworów.

Geralt kontaktował się już z naszą redakcją i prosił przekazać, że jest z was dumny. Ponad 100 tys. graczy grało jednocześnie w „Wiedźmina 3”. Ten nowy rekord ustanowiony został wczoraj – 1 stycznia. Okazuje się, że wielu z fanów wojownika z Rivii postanowiło rozpocząć ten rok właśnie w jego towarzystwie.

Jest znacznie lepiej, niż było

O taką liczbę statystki dot. osób grających w jednym momencie w „trójkę Wiedźmina” ocierały się już w maju 2015 roku. Maksymalnie wyniosły jednak „tylko” 92 tys. Potem entuzjazm graczy ostygł. Przez większość czasu dane utrzymywały się w okolicach 10 tys.

Geralt wyruszył jednak na nowe podboje w grudniu 2019 r. Emisja serialu Netfilksa, który opowiada o losach wiedźmina, doprowadziła do nowego wystrzału i osiągnięcia wspomnianego rekord na poziomie 101,9 tys. graczy.

„Wiedźmin 3” króluje też w zestawieniu „Global Top Sellers” Steama, czyli najważniejszej platformy do sprzedaży gier.

Serial wspomaga grę

Mówienie, że ten sukces to tylko zasługa serialu (i – powiedzmy to w końcu – piosenki Jaskra o „grosiku dla wiedźmina”), to mało. Machina „Wiedźmina” rozpędzała się od lat. Najpierw był sukces książek Andrzeja Sapkowskiego (kto pamięta jeszcze zachwyt fanów, gdy dowiedzieli się, że trafią one na rynek zachodni?). Potem nieudany polski film, aż wreszcie bestsellerowe gry – trzy części z dodatkami.

Pomysł, by nakręcić też serial, był kwestią czasu. Całe szczęście sprawą zajęli się fachowcy z Netfliksa. Produkcja nie jest może fenomenem na skalę „Gry o tron”, ale spotkała się z raczej ciepłym przyjęciem widzów. Jak widać i gracze odkurzyli po niej swoje ukryte w stryszkach srebrne miecze na kikimory.

Odrodzenie się popularności „Wiedźmina 3” nie umknęło inwestorom. Akcje CD Projektu od 16 grudnia zaliczyły tylko jedną spadkową sesję. Teraz drożeją o kolejne 1,9 proc. i zyskują historyczne maksima. Giełdowa wartość spółki to dziś aż 27,4 mld zł. CD Projekt jest więc piątą największą polską spółką na giełdzie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments