Wieczorna aranżacja domu

434

Dla wielu z nas wieczór to ulubiona pora dnia – sprzyja wyciszeniu, pozwala na relaks, jest czasem spotkań i rozmów z bliskimi. Dlatego nosząc się z zamiarem budowy domu, warto zwrócić uwagę na to, jakie możliwości aranżacji wieczornej daje sam projekt. Przyjrzyjmy się propozycjom, które wydobywają różne zalety bryły zależnie od pory dnia. Zobaczmy przy tym, jak wiele może zmienić we wnętrzu i na zewnątrz domu oświetlenie, którego odpowiednia barwa i kompozycja tworzy nie tylko nastrój, ale stanowi osobny, dostępny tylko wieczorem, intymny domowy świat.

„Dom w malinówkach 14”

Nieduży, prosty i tani w budowie „Dom w malinówkach 14” urzeka już od pierwszego spojrzenia. Dopracowane wykończenie elewacji sprawia, że projekt daje efekt przytulności i bezpieczeństwa. W porze wieczornej efekt ten potęguje oświetlenie – w podcieniu kryje się wejście łagodnie otulone światłem kinkietu osadzonego na drewnianej okładzinie elewacji. Za sprawą podobnego oświetlenia nastrojowa atmosfera panować będzie na narożnym tarasie, zarówno od strony elewacji bocznej, jak i ogrodowej, gdzie kinkiety rozlokowano symetrycznie po dwóch stronach przesuwnego przeszklenia. Płynące z nich wieczorem światło rozproszy panujący w ogrodzie mrok i uczyni go także o tej porze miejscem bardzo przyjaznym i pełnym klimatu.

Dom w Malinówkach

„Dom w przebiśniegach 11 (G2)”

Spójrzmy na projekty domów, w których światło pracuje na korzyść całej bryły, dyskretnie eksponując to, co w niej najciekawsze. Znakomicie doświetlony w ciągu dnia dzięki dużym przeszkleniom „Dom w przebiśniegach 11 (G2)” emanuje dostojnym spokojem w porze wieczornej. Stojące lampy ogrodowe podkreślają harmonijną konstrukcję budynku, a dobrane w przemyślanych miejscach kinkiety potęgują ten efekt. Patrząc z zewnątrz, dostrzeżemy za przeszkleniem obszerny stół, oświetlony gustownymi lampami wiszącymi, które dają łagodne i ciepłe światło. Aranżując wnętrze, warto postawić zarówno na oświetlenie sufitowe, jak i boczne, tworząc w ten sposób nie tylko nastrój, ale też oszczędzając energię.

Dom w przebiśniegach 11 G2

„Dom w renklodach 15 (G2)”

Na przykładzie tego projektu widać doskonale metamorfozę, którą przechodzi parterowa bryła domu zależnie od pory dnia. To, co mniej widocznie w godzinach porannych, skutecznie może wydobyć wieczorna pora. I tak na oto neutralny element, jakim jest stół jadalniany w podcieniu strefy tarasowej, stanie się wieczorem miejscem centralnym, jeśli tylko podkreślimy go ciepłym światłem lamp. Stanie się wówczas sceną, na której rysować się będą sylwetki domowników. Podobny efekt uzyskamy w podcieniu osłaniającym strefę wejściową, miejsce to wyeksponujemy skutecznie za sprawą pracy światła. Dobierając lampy do strefy dziennej, pamiętajmy, by harmonizowały ze stylem całości i pozwalały na to, by światło padało pod różnym kątem, a także pracowało punktowo. Stworzy to dobrą atmosferę, a zimą nie przytłoczy najcieplejszego światła, czyli tego, które dają płomienie kominka.

Dom w renkoldach 15 G2

„Dom w lulo”

Projekty domów parterowych dają wspaniałe możliwości, jeśli chodzi o ich wieczorne aranżacje. Bryłę jednokondygnacyjną skutecznie oświetlimy w całości, rozkładając światło równomiernie, co świetnie pokazuje „Dom w lulo”, z kolekcji małych domów parterowych ARCHON+. Rozciągający się wzdłuż elewacji ogrodowej taras będzie tu po zmroku zaciszną częścią salonową, swobodnie skomunikowaną z wnętrzem domu. Ważne więc, by oświetlenie otwartej strefy dziennej miało także wariant stonowany, bo nowoczesny design zawsze doskonale koresponduje z dyskretnymi rozwiązaniami, także w zakresie oświetlenia. Obszerne panoramiczne przeszklenie pomiędzy wnętrzem domu a tarasem skutecznie przepuści promienie płynące z lamp wewnętrznych do ogrodu, tworząc tym samym bardzo nastrojowy efekt.

Dom w lulo

„Dom w malinówkach 18”

Analizując ten prosty projekt do 70 m2 powierzchni zabudowy, zwróćmy uwagę na wieczorne przeobrażenie jego elewacji. Za sprawą światła zewnętrznych lamp kinkietowych dostrzeżemy w pełni urodę drewnianych okładzin, które zdobią strefę tarasową oraz wejściową. Światło podkreśli wieczorem charakter i styl „Domu w malinówkach 18”, który emanuje ciepłem i spokojem. Dostrzegalne za sprawą przeszkleń elementy drewniane we wnętrzu, takie jak żaluzje czy okładziny ścian, nabiorą pod wpływem światła koloru, który uczyni salon i jadalnię przytulnym azylem i idealnym miejscem spotkań.
Szczegółowe informacje o zaprezentowanych w artykule projektach na www.archon.pl

Dom w Malinówkach 18

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments