Wiceminister Soboń powiedział, czy będzie „nowe” 500+

Udostępnij

Czy PiS zaproponuje wkrótce nowe narzędzia socjalne? Np. „nowe” 500+? – Będziemy proponować tylko takie rozwiązania, które będą możliwe do realizacji – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” wiceminister finansów Artur Soboń.

Soboń mówi, jak jest

Rok 2023 będzie stał pod znakiem wyborów do Sejmu i Senatu. PiS zapewne, jak ma to w zwyczaju, obieca Polakom wiele. Tak, by wygrać elekcję.

Wiceminister Soboń był w czasie wspomnianego wywiadu pytany o nowe „wyborcze cukierki”, czyli domyślnie „nowe” 500+ czy 15. emeryturę. Jak wyjaśnił, PiS jest partią, która poważnie traktuje kontrakt społeczny, jakim są wybory, i obietnice, jakie składa w czasie kampanii politycznych wyborcom. Dlatego też będzie proponować tylko takie rozwiązania, które będą możliwe do realizacji.

– One nie muszą mieć wyłącznie charakteru projektów generujących kolejne wydatki budżetowe – dodał.

Dodał jednak, że obecnie nie toczą się prace nad 15. emeryturą oraz nad waloryzacją 500+.

Pytany, czy to koniec tego typu pomysłów PiS, oświadczył, że „twardej odpowiedzi nie udzieli, choćby dlatego, że rzeczywistość jest turbulentna”.

– Nie wykluczam projektów o charakterze społecznym, ale one muszą być wykonalne – mówił.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również