Wczasy we wrześniu — najlepsze miejsca na tani urlop

306
wczasy we wrześniu

Dla części osób wrzesień oznacza powrót do szkoły i pracy, kiedy dla innych jest idealnym miesiącem, w którym mogą wybrać się na wakacje, nacieszyć się piękną pogodą i skorzystać z urlopu. Tłumy turystów zaczynają się przerzedzać, a niższa temperatura sprzyja zwiedzaniu. Nie wszyscy decydują się na urlop w sezonie letnim. Gdzie warto wybrać się na wczasy we wrześniu? W jakich miejscach dorwiemy najlepsze okazje?

Dlaczego wrzesień może być ciekawą alternatywą na wakacje?

Przede wszystkim po okresie letnim, kiedy upały przestają aż tak dokuczać, możemy rozważyć wycieczkę ze zwiedzaniem. Właśnie we wrześniu taki rodzaj wczasów będzie najlepszy. Zwykle nie musimy się martwić o tygodnie ulewnych deszczy, a temperatura też sprzyja takiej formie spędzania czasu. Upały mniej dokuczają, ale jeszcze nie mamy do czynienia z dużo chłodniejszymi dniami. We wrześniu wiele osób wraca do pracy, a dzieci idą do szkoły, dlatego tłumy w muzeach są mniejsze. Zwiedzanie staje się znacznie przyjemniejsze.

wczasy we wrześniuWakacje we wrześniu będą dobrym rozwiązaniem dla fanów górskich wycieczek. Powoli liście na drzewach zaczynają mienić się kolorami. Słoneczna pogoda we wrześniu i nadal długie dni sprzyjają pieszym wędrówkom. Podziwianie, powoli zmieniającej się pory roku i mniejsze tłumy na szlakach sprawiają, że wrzesień jest ciekawą alternatywą dla typowo letnich miesięcy.

Urlop i wyjazd na wakacje we wrześniu będzie zdecydowanie dobrym rozwiązaniem dla naszego portfela. Kiedy tłumy ludzi przestają tak chętnie gromadzić się w hotelach i pensjonatach, ceny pokoi zaczynają spadać. Wyjście do restauracji też jest łatwiejsze, ponieważ nie musimy czekać na wolny stolik w kolejce. Jednak jakie dokładnie miejsca warto odwiedzić we wrześniu? Możemy wybrać się na wakacje za granicę lub zaplanować urlop w Polsce.

Wyjazd we wrześniu za granicę

Zdecydowanie największą zaletą wyjazdów poza sezonem jest obniżenie ich cen. Loty i noclegi są znacznie tańsze, a w wielu miejscach nadal możemy cieszyć się przepiękną pogodą. Tłumy turystów powoli się przerzedzają, więc dostęp do wielu atrakcji jest przyjemniejszy i szybszy. Gdzie warto wybrać się na wrześniowe wakacje za granicę? Możliwości jest naprawdę sporo.

Słoneczne wakacje we wrześniu — Grecja

W Polsce we wrześniu temperatura powoli spada, jednak w Grecji nadal możemy cieszyć się nawet 30 stopniami Celsjusza. Dlatego warto rozważyć wakacje poza sezonem właśnie w Grecji, jeżeli zależy nam na wypoczynku w luksusowym hotelu z basenem nieopodal przepięknej plaży. Będzie to ciekawe rozwiązanie także dla rodzin z dziećmi, jednak warto w takiej sytuacji wybrać pierwszą część września, kiedy w szkole za dużo się nie dzieje.

wczasy we wrześniuZdecydowanie dużą zaletą wakacji w Grecji we wrześniu są ceny. Przykładowo tygodniowy pobyt na Greckiej wyspie Rodos dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka wyniesie w 3-gwiazdkowym hotelu 2700 zł. Natomiast, jeżeli zależy nam na nieco większym luksusie i chcemy wybrać się do 4-gwiazdkowego hotelu, zapłacimy około 4 tys. zł. To znacznie atrakcyjniejsza opcja cenowo niż wyjazd w środku sezonu. Jednak dla fanów aktywnego wypoczynku ciekawą opcją może okazać się Tajlandia.

Poznaj niezwykły podwodny świat — Tajlandia

Nieco mniej budżetową opcją jest wyprawa na wyspę Koh Lanta w Tajlandii. Wiele osób rezygnuje z tego kierunku zwłaszcza w sezonie, ponieważ ceny są nie do przeskoczenia. We wrześniu wygląda to nieco lepiej, jednak zdecydowanie najlepszą opcją jest samodzielna organizacja wyjazdu. Przelot we wrześniu wyjdzie około 2200 zł dla jednej osoby, natomiast nocleg w dobrej jakości apartamencie to około 250 zł za dobę. Czy warto tyle zainwestować?

wczasy we wrześniuWe wrześniu w Tajlandii nadal możemy cieszyć się wysoką temperaturą między 25 a 30 stopni Celsjusza. Turystów jest mniej, a my możemy wybrać się na rafę koralową w parku narodowym Koh Haa. Takie przeżycie dostarczy nam energii na resztę roku.

Szalone imprezy — Bułgaria

Naprawdę dobrą dla portfela opcją będą wrześniowe wczasy w Bułgarii. W tym słonecznym państwie możemy cieszyć się przepiękną pogodą. Poza sezonem dalej dużo się dzieje. Imprezy, zabawy i długie wieczory na plaży to urlop niemalże idealny. Do tego znacznie mniej turystów dlatego, jeżeli zdecydujemy się na zwiedzanie, nie musimy martwić się długimi kolejkami i tłokiem.

We wrześniu bardzo często możemy spotkać się z ofertami last minute, w których tygodniowy wyjazd dla jednej osoby znajdziemy nawet poniżej 1200 zł. Jeżeli jednak zależy nam na nieco lepszych warunkach, bez trudu złapiemy oferty za około 1800 zł w 4-gwiazdkowym hotelu na tydzień.

Wakacje we wrześniu w Polsce

W Polsce mamy sporo możliwości, jeśli chodzi o wyjazd we wrześniu. Zdecydowanie warto odwiedzić stolicę polskich Tatr, czyli Zakopane. Na szlakach nie powinno być tłumów, a temperatura sprzyja pieszym wycieczkom. Inną ciekawą opcją będzie Szklarska Poręba i wyprawa na Śnieżkę lub przepiękny wodospad Kamieńczyka.

Wrzesień to idealny moment na zwiedzanie Polskich miast. Nie powinniśmy spotkać tłumów w muzeach, a najpopularniejsze atrakcje są znacznie mniej oblegane. Temperatura również sprzyja spacerom po zabytkowych uliczkach. Możemy wybrać się na urlop do Krakowa, Wrocławia, Warszawy czy Trójmiasta.

Wczasy we wrześniu to korzystna opcja dla naszego portfela

Większość osób decyduje się na wakacyjny wyjazd w sezonie letnim. Wysoka temperatura i piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi na plaży i wyjazdom za granicę. Jednak ciekawą alternatywą mogą być wakacje we wrześniu, kiedy tłumów jest mniej, a ceny noclegów są niższe.

W Polsce warto w tym czasie wybrać się na wyjazd w góry. Upały przestają męczyć, a na szlakach jest mniej turystów. Ceny w popularnych miejscach też są korzystniejsze. Zakopane i Szklarska Poręba to dobry wybór na wrześniowy wyjazd. Inną opcją jest odwiedzenie pięknych polskich miast z ciekawą historią i wieloma atrakcjami do zwiedzania. W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście tłumów jest mniej i ceny noclegów też stają się atrakcyjniejsze.

We wrześniu nie musimy wcale rezygnować z zagranicznych wyjazdów, możemy wybrać się na wakacje do Grecji. Temperatura w tym kraju nadal sprzyja wypoczynkowi nad basenem, czy opalaniu na plaży. Natomiast ceny są dużo korzystniejsze, ponieważ za tygodniowy pobyt dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem zapłacimy od około 2700 zł do mniej więcej 4 tys. zł. Równie atrakcyjna jest Bułgaria, a ceny za jedną osobę na tydzień w średnim standardzie to około 1200 zł, w nieco lepszym hotelu zapłacimy 1800 zł.

wczasy we wrześniuJeżeli marzy nam się egzotyczna podróż pełna przygód, możemy rozważyć wrześniowy wyjazd do Tajlandii. Ceny biletów lotniczych nadal są wysokie, ponieważ za przelot zapłacimy około 2 tys. zł. Jednak sytuacja z noclegami jest nieco lepsza. Za dobę znajdziemy bez problemu apartamenty w cenie 250 zł.

Urlop we wrześniu może okazać się idealnym momentem na wakacyjny wyjazd. Ceny są niższe, ponieważ sezon się kończy. W popularnych turystycznie miejscach nie ma już tłumów, temperatura powoli spada, co sprzyja zwiedzaniu, a także górskim wycieczkom.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments