Walt Disney traci przez koronawirusa 1,4 miliarda dolarów

138

Zamrożenie gospodarki spowodowane Covid-19 ograniczyło zyski firmy o 1,4 miliarda dolarów – poinformował Walt Disney w raporcie podsumowującym pierwszy kwartał 2020 roku. Straty biorą się głównie z zamknięcia parków rozrywki.

Myszka Miki chora na koronawirusa

Podczas gdy pandemia COVID-19 wywarła znaczny wpływ finansowy na wiele naszych przedsięwzięć, jesteśmy pewni, że będzie w stanie przetrwać to zakłócenie i wyjść z niego na silną pozycję. Disney wielokrotnie udowodnił, że jest wyjątkowo odporny, wzmocniony przez jakość naszych opowieści i silne przywiązanie konsumentów do naszych marek, co jest widoczne w niezwykłej reakcji na Disney+ od czasu jego wprowadzenia na rynek w listopadzie ubiegłego roku – powiedział Bob Chapek, Dyrektor Generalny The Walt Disney Company.

Prezes Chapek dodał jednak, że Disney otworzy Disneyland w Szanghaju już na dniach, bo 11 maja. Co jednak istotne ograniczona zostanie maksymalna liczba odwiedzających, co będzie realne dzięki „zaawansowanemu systemu rezerwacji oraz wejść”. 

Rok klęski po roku urodzaju

Co ciekawe, zaledwie kwartał wcześniej firma mogła pochwalić się tym, że ma za sobą rekordowy rok, jeśli chodzi o sukcesy jej studia filmowego. Poza tym sukcesem okazało się wejście na rynek streamingu. Z pewnością popyt na produkcję Disney’a brał się stąd, że firma jest właścicielem marki Star Wars, zaś w zeszłym roku premiera miała ostatnia część sagi o rodzie Skywalkerów.

Niestety już w połowie marca firma musiała zamknąć wszystkie swoje parki rozrywki. Do tego zamknięto kina, co ograniczyło zyski z filmów. Jednocześnie produkcje telewizyjne i kinowe zostały wstrzymane, a sportowy kanał ESPN należący do spółki cierpi na chroniczny brak materiałów w związku z brakiem imprez sportowych.

Jak przyznaje spółka negatywny wpływ koronawirusa na wyniki będzie widać dopiero w drugim kwartale, przedsiębiorstwo wstrzymuje się jednak od publikacji jakichkolwiek prognoz finansowych do końca roku. Jedyna strefa, w której firma może pochwalić się poprawą wyników to platforma Disney+ uruchomiona w listopadzie. Obecnie posiada ponad 54 miliony subskrybentów, a ich baza w miesiąc wzrosła o 4,5 miliona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments