W wakacje jednak wyjedziemy za granice?

turyści

Okazuje się, że wakacje poza granicami Polski będą chyba realne. Tak powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zastępca szefa resortu zdrowia był gościem Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta. Był pytany o to, jak Polacy będą mogli spędzić najbliższe wakacje. Okazuje się, że – mimo wcześniejszych deklaracji członków rządu – możliwe będą wyjazdy poza granice kraju.

Zagraniczne wakacje

Możliwe jest to, że resort zdrowia będzie jednak zalecał zniesienie obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju z wakacji. Kraska twierdzi, „jeżeli nie będzie uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że tej kwarantanny nie będzie”. Zaznaczył jednak, że „to są decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej”.

Wiceminister dodał, że sytuacje w poszczególnych krajach zmieniają się niemal z dnia na dzień. Wyraził jednak nadzieję, że „w najbliższych tygodniach świat się otworzy”, a wszelkie ograniczenia związane z wyjazdami turystycznymi zostaną rozwiane.

Odmrożenie turystyki

Dziś Polacy, którzy wracają z zagranicznych wojaży muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Są kontrolowani za pomocą aplikacji mobilnej i kontroli policji. Możliwe, że ta niedogodność wkrótce zniknie.

Początkowo mówiło się, że latem granice polski zostaną otwarte jedynie na odcinkach z Czechami czy Słowacją. Wiele zaczyna jednak wskazywać, że Europa zostanie ostatecznie całkowicie otwarta wcześniej, niż dotąd sądziliśmy.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments